Győzött az Inter, Totti „kétszázados”

Az Inter nyögvenyelős győzelmet aratott a Lecce ellen, a Juventust is megizzasztotta a gólpasszadó Vass Ádámot is bevető Brescia. A Roma egy pontot ért el Firenzében, viszont Totti túljutott a kétszázadik találaton. Videó.

A címvédő Inter egy góllal nyert a vendég Lecce ellen a Serie A 30. fordulójának vasárnapi találkozóján, ezzel két pontra megközelítette a listavezető városi riválisát, a Milant. A házigazda magabiztosan kezdett, Sneijder remekül forgatta a marsallbotot, s mivel a társak vagy rá vagy egymásra vártak, a befejezést is magára vállalta: két alkalommal is távolról riogatta Rosatit, majd szabadrúgásból is kis híján betalált.

Miután a leccei Corvia közelről kihagyta a lehetetlent, az Inter óvatosabbá vált, majd egy veszteséget is elkönyvelt: a kezező Lúcio sárga lapjai miatt nem játszhat a Milan elleni rangadón. Szünet után előbb Rosati senkitől sem zavartatva vétett óriási hibát (ezt még megúszta), az 52. percben viszont Pandev passzolt Pazzini elé, a támadó mellel (kézzel?) levette a labdát, és a kapuba helyezett. Innentől eldőlt, az Inter igyekezett tartalékolni a Milan elleni rangadóra (elkerülni az újabb sárgákat), s majdnem ez lett a veszte: a 84. percben ugyanis Bertolacci ígéretes helyzetből mellbe lőtte Julio Cesart.

Totti és Del Piero gálázott
A Roma 2-2-es döntetlent játszott a Fiorentina vendégeként. A vendégeknél Francesco Totti duplázott, pályafutásának 200. és 201. bajnoki gólját szerezve a Roma színeiben. A 34 éves játékmester a hatodik, aki elérte a 200 találatos határt a Serie A-ban. A Juventus majdnem úgy járt mint a fővárosiak. Jó játék és egy Kraszics-gól kezdésként, majd lekonyulás – és 1-1: az első félidő hajrájában nagyot hibáztak a torinói bekkek, Vass Ádám Eder elé játszott, aki könnyedén a hálóba fejelt. Szünet után aztán Del Piero volt a főszereplő, s egy „védjegyes” góllal kiharcolta csapatának a három pontot.

Totti büntetője: a 200. gól (MTI/EPA)

A magyar érdekeltségű csapatok közül a Sampdoria hazai pályán egygólos vereséget szenvedett a Parma együttesétől, a genovaiaknál Koman Vladimir a 80. percben állt be, míg Laczkó Zsolt nem kapott játéklehetőséget.

A Rudolf Gergelyt foglalkoztató sereghajtó Bari saját közönsége előtt 2-1-re kapott ki a Chievótól, a magyar légióst a 65. percben cserélték le.

Fiorentina-Roma – összefoglaló:

Serie A, 30. forduló:
Fiorentina-Roma 2-2 (2-1)
Artemio Franchi, 39 711 néző. Vezette: Mazzoleni
Gól: Mutu (22.), Gamberini (35.), illetve Totti (27. – 11-esből, 52.)
Fiorentina: Boruc – Comotto, Gamberini, Natali, Pasqual – Behrami, Montolivo, Vargas (D’Agostino, 83.) – Santana (Ljajics, 67.), Mutu – Gilardino (Babacar, 87.).
Roma: Doni – Burdisso, Méxes, Juan, Riise – Pizarro, De Rossi (Greco, 90.) – Taddei (Rosi, 54.), Perrotta (Brighi, 79.), Menez – Totti.

Bari-Chievo 1-2 (1-1)
Gól: Ghezzal (41., 11-esből), illetve Pellissier (38.), Moscardelli (49.)

Bologna-Genoa 1-1 (1-1)
Gól: Di Vaio (28.), illetve Dainelli (43.)

Inter-Lecce 1-0 (0-0)
Gól: Pazzini (52.)

Juventus-Brescia 2-1 (1-1)
Gól: Kraszics (23.), Del Piero (68.), illetve Eder (42.)
Kiállítva: Mareco (71., Brescia)

Sampdoria-Parma 0-1 (0-0)
Gól: Zaccardo (65.)
Kiállítva: Dzemaili (91., Parma)

Udinese-Catania 2-0 (1-0)
Gól: Inler (22.), Di Natale (74., 11-esből)

Az élcsoport:
1. Milan 62 pont (51-22), 2. Inter 60 (56-32), 3. Udinese 56 (56-30), 4. Napoli 56 (44-26, 29 mérkőzés), 5. Lazio 54 (36-25), 6. Roma 50 (47-41), 7. Juventus 45 (45-38), 8. Palermo 43 (45-46)