Brazil gólokkal győzött a Chelsea

A londoniak komolyan gondolják a visszakapaszkodást, a Manchester City volt az újabb áldozatuk. A Liverpool is győzelemmel zárt. A Bundesligában a Leverkusen már hét pontra megközelítette a Dortmundot.

A Stamford Bridge-en a City már az elején sündisznóállásba húzódott, Roberto Mancini elsősorban védeni szerette volna a pontokat: a manchesteriek foglalták el „BL-biztonságot” jelentő harmadik pozíciót, azaz számukra a döntetlen is megfelelt volna. Ennek megfelelően az első játékrész óvatos játékot eredményezett, komolyabb esemény nélkül telt el az első 45 perc.

Szünet után sem vált nyitottabbá a játék, az első komolyabb lehetőségig az 55. percig kellett várni, ekkor Torres csippentett Malouda elé, a francia Kalou-t hozta játékba, a szélső azonban elpackázta a helyzetet. Bő órányi játék után Ivanovics fejelt, Kompany a gólvonalról mentett. A Chelsea próbálta gyorsítani a játékot, s a hajrában sikerrel járt. Ekkor már a hét meccs óta gólképtelen Torrest váltó Drogba volt a pályán, s az elefántcsontparti remekül ívelt középre egy szabadrúgást, ahol David Luiz érkezett: a brazil hátvéd a kapuba fejelt. A hajrában Ranires is betalált, így a nehézfegyverzetű védelmek találkozóján két gól is született.

A Sunderland otthonából csent pontot a Liverpool. Az FC egy véleményes büntetővel került előnybe – Mensah és Spearing csapott össze, a liverpooli elesett, s bár Friend játékvezető elsőre kifelé mutatott szabadrúgást, asszisztense meggyőzte az ellenkezőjéről. Kuyt pedig értékesítette a büntetőt.

Szünet után előbb Carroll hagyott ki nagy ziccert, majd a lényegesen jobb befektetésnek tűnő Súárez remek lövéssel növelte a fórt. A végén Mensah megkapta a második figyelmeztetését is – ez ekkor már nem számított.

Közelít a Dortmundhoz a Leverkusen
A listavezető Borussia Dortmunddal szemben hét pontra csökkentette hátrányát a Leverkusen, miután a Bundesliga 27. fordulójának vasárnapi mérkőzésén 2-0-ra legyőzte a vendég Schalke gárdáját. A gelsenkircheniek kispadján így vereséggel mutatkozott be az új vezetőedző, Ralf Rangnick helyét egy meccsig “melengető” Seppo Eichkorn (a volt pályaedző egy mérkőzésig került képbe Gelsenkirchenben). Rangnick csütörtökön Felix Magathot váltotta a Bajnokok Ligája-negyeddöntős együttesnél.

Premier League, 30. forduló:
Chelsea-Manchester City 2-0 (0-0)
Stamford Bridge, 41 741 néző. Vezette: Foy
Gól: David Luiz (79.), Ramires (92.)
Chelsea: P. Cech – Ivanovics, David Luiz, Terry, A. Cole – Ramires, Essien, Lampard – Kalou (Zsirkov, 77.), Torres (Drogba, 70.), Malouda (Anelka, 70.)
Manchester City: Hart – Richards, Kompany, Lescott, Kolarov – De Jong, Yaya Touré (Balotelli, 81.), Barry – Milner (Adam Johnson, 81.), Dzeko, Silva

Sunderland-Liverpool 0-2 (0-1)
Gól: Kuyt (34., 11-esből), Suarez (77.)
Kiállítva: Mensah (82., Sunderland)

Az élcsoport:
1. Manchester United 63 pont (64-30), 2. Arsenal 58 (59-29, 29 mérkőzés), 3. Chelsea 54 (53-24, 29), 4. Manchester City 53 (45-27), 5. Tottenham 49 (41-34, 29), 6. Liverpool 45 (41-36), 7. Bolton 40 (42-41), 8. Everton 40 (40-39)

Bundesliga, 27. forduló:
Leverkusen-Schalke 2-0 (2-0)
Gól: Derdiyok (19.), Metzelder (öngól, 27.)

Stuttgart-Wolfsburg 1-1 (0-1)
Gól: Niedermaier (90.), illetve Grafite (40.)

1. Dortmund 62 pont (54-16), 2. Leverkusen 55 (56-34), 3. Hannover 50 (39-36), 4. Bayern München 48 (59-34), 5. Mainz 44 (42-34), 6. Nürnberg 42 (42-36), 7. Hamburg 40 (43-44)