Bayern-gála, kikapott a Dortmund – videó

A Bayern Louis van Gaal menesztésének megszellőztetése után megrázta magát, és kiütötte a Hamburgot. A Dortmund kikapott Sinsheimben, a Schalke pedig legyőzte a Frankfurtot.

A müncheni Allianz Arenában a 40. percig egyenlő felek küzdöttek – igaz, a Bayern játékosai három kapufa miatt is bosszankodhattak – gyors egymásutánban a nehezét (csel, majd kapus elfektetése) megoldó Gomez és a kipattanóra érkező, de a lécre bombázó Müller, majd Van Buyten átkozhatta a szerencséjét. Szünet előtt öt perccel viszont Ribery passza után Robben egy életerős lövéssel megszerezte a vezetést.

Térfélcsere után a holland növelte a különbséget – beívelésnek szánt szabadrúgását ugyanis Rost csúnyán bevédte. Nyolc perccel később a Bayern és Robben is a harmadikat rúgta – ismét Ribery volt a feladó, akinek holland csapattársa nem sokkal később visszaadta a kölcsönt, a francia egy szép perdítéssel hálálta meg. 4-0 után már csak az volt a kérdés, hogy a lecserélt Robben hiányában a Bayern folytatja-e a fesztivált? Folytatta.

A hajrában Müller meglőtte az ötödiket is a triplázó Robbent váltó Hamit Altintop beadását követően, majd a meccs legszebb elfutását bemutató Ribery beadásánál Westermann úgy megijedt, hogy a saját hálójába továbbított. A 6-0 nyomán a Bayern két pontra megközelítette a pénteken vereséget szenvedő Hannovert, a HSV visszacsúszott a nyolcadik pozícióba.

A listavezető Dortmund igencsak átszundikálta a Hoffenheim elleni találkozót. A gól nélküli első félidőt követően Beck és Ibisevic remek összjátéka után utóbbi passzolt a kapuba. A Borussia nem tudott felpörögni, s örülhetett, hogy eggyel megúszta, hisz a hazaiak a hajrában a kapufát is megkocogtatták. Az éllovas előny így kilenc pontra csökkenhet, amennyiben vasárnap a Leverkusen győz a Szalai Ádámot sérülés miatt nélkülöző Mainz vendégeként.

Miközben Felix Magath vezetőedző menesztéséről ír a német sajtó, a Bajnokok Ligájában negyeddöntős Schalke egy hajrában szerzett góllal otthon tartott a három pontot az Eintracht Frankfurt ellen.

Bayern-Hamburg – összefoglaló:

Bundesliga, 26. forduló:
Bayern-Hamburg 6-0 (1-0)
Allianz-Arena, 69 ezer néző. Vezette: Weiner
Gól: Robben (40., 47., 55.), Ribery (64.), Müller (79.), Westermann (öngól, 85.)
Bayern: Kraft – Lahm, Van Buyten, Luiz Gustavo (Badstuber, 67.), Pranjic – Kroos, Schweinsteiger – Robben (Hamit Altintop, 70.), T. Müller, Ribery – Gomez (Klose, 73.)
Hamburg: Rost – Rincon, Kacsar, Westermann, Aogo – Jarolim, Zé Roberto – Ben-Hatira (Jansen, 66.), Elia – Guerrero (Tesche, 66.), Petric

Hoffenheim-Dortmund 1-0 (0-0)
Gól: Ibisevic (63.)

Kaiserslautern-Freiburg 2-1 (1-1)
Gól: Nemec (34.), Hoffer (90.), illetve Nemec (öngól, 21.)

Schalke-Frankfurt 2-1 (1-0)
Gól: Jurado (45., 11-esből), Hariszteasz (84.), illetve Cavellasz (70.)

Wolfsburg-Nürnberg 1-2 (1-1)
Gól: Mandzukic (22.), illetve Wollscheid (45.), Nilsson (90.)

Werder Bremen-Mönchengladbach 1-1 (1-0)
Gól: Wagner (39.), illetve Dante

Az élcsoport:
1. Dortmund 61 pont (53-15), 2. Leverkusen 49 (53-34, 25 mérkőzés), 3. Hannover 47 (37-36), 4. Bayern München 45 (57-33), 5. Mainz 43 (41-32, 25), 6. Nürnberg 42 (41-33), 7. Freiburg 37 (33-36), 8. Hamburg 37 (37-42), 9. Hoffenheim 36 (42-37)