Magabiztosan nyert a Mocsai-csapat

A magyar férfi kézilabda-válogatott rendkívül könnyedén, 29-22-re győzött a macedón csapat vendégeként az Európa-bajnoki selejtezősorozat harmadik fordulójában.

Mocsai Lajos együttese ezzel magabiztosan vezeti a csoportot – és közel került a továbbjutáshoz -, amelyben még a bosnyákok és az észtek szerepelnek. A két csapat vasárnap Veszprémben találkozik egymással ismét, újabb győzelmük esetén a magyarok már biztosan csoportelsők, azaz kijutnak a jövő évi szerbiai kontinensviadalra.

A magyar csapat az első félidőben gyakorlatilag a játék minden elemében felülmúlta a házigazda macedónokat, ráadásul a kapuban Mikler Roland is fantasztikus napot fogott ki. A 28. percben már tíz gól volt Mocsai Lajos együttesének előnye. A játék képe a folytatásban sem változott, a magyar válogatott biztosan tartotta a különbséget, és nyerte meg az összecsapást.

Férfi Európa-bajnoki selejtező, 3. forduló:
Macedónia-Magyarország 22-29 (6-16)
Magyar gólszerzők: Iváncsik T. 5, Iváncsik G., Ilyés, Törő 3-3, Harsányi 3/3, Császár, Zubai, Ancsin, Lékai, Gulyás, 2-2, Schuch, Putics 1-1