Pontot csent a West Bromwich – videó

A West Bromwich a kispadról érkező Carlos Vela góljával egy pontot megcsípett a Stoke City otthonában, s ezzel épp elkerüli a kiesési zónát.

A West Bromwich Albion 1-1-es döntetlent játszott a Stoke City otthonában a Premier League 28. fordulójának hétfő esti összecsapásán.

A meccs első húsz percében a Stoke irányított, a vendéglátók azonban csak rögzített szituációkból próbálkoztak, különösebb siker nélkül. A félidő derekánál Pennant járt a legközelebb a gólhoz, szabadrúgása megkerülte a WBA sorfalát, ám nem tudott kifogni Carsonon.

Szünet után sem javult a meccs, viszont előnybe került a City. Pennant szöglete után Delap megelőzte a vendégek kapusát, s a hálóba fejelt. Öt perccel később majdnem egyenlített a West Bromwich: Mulumbu ívelése után Dorrans fejelt, a labda megpattant Shawcrosson, de Begovic így is hárított.

A WBA szép lassan fölénybe került, de sem a távolról próbálkozó Brunt, sem a lécre fejelő Fortune nem örülhetett, nem úgy a 83. percben pályára küldött Vela. Az Arsenal mexikói kölcsönjátékosa a 87. percben lesgyanús helyzetben kibújt az ötös magasságában, és legyőzte Begovicot.

Stoke City-WBA – Vela gólja

Bár az egyenlítésen felbuzduló vendégek az utolsó percben egy kavarodás után majdnem begyömöszölték a másodikat is, végül maradt az 1-1, s ezzel Roy Hodgson csapata épp elkerüli az utolsó három helyet.

Premier League, 28. forduló:

Stoke City-West Bromwich 1-1 (0-0)
Britannia Stadium, 25 019 néző. Vezette: Oliver
Gól: Delap (53.), illetve Vela (87.)
Stoke City: Begovic – M. Wilson, Huth, Shawcross, Pugh – Pennant (Whelan, 78.), Whitehead, Delap, Walters – K. Jones (Fuller, 85.), Carew (Etherington, 66.)
WBA: S. Carson – S. Reid, Meité, J. Olsson, Shorey – Scharner, Mulumbu (Tchoyi, 73.) – Brunt, Dorrans, J. Thomas (Vela, 83.) – Fortune (Odemwingie, 73.)

Az élcsoport:
1. Manchester United 60 (61-25, 27 mérkőzés), 2. Arsenal 56 (57-27, 27), 3. Manchester City 50 (44-25), 4. Tottenham 47 (38-31, 27), 5. Chelsea 45 (46-22, 26), 6. Liverpool 39 (36-35), 7. Bolton 37 (39-38),…10. Stoke City 34 (32-35),…17. West Bromwich 29 (36-53)