Pato remekelt a rangadón – videó

A Milan nyerte a gyakorlatilag semmit sem mutató Napoli elleni rangadót, a vörös-feketék így már öt ponttal vezetnek a címvédő Inter előtt. Pato góllal és gólpasszal zárt.

A listavezető AC Milan hazai környezetben simán, 3-0-ra nyert a harmadik helyen álló Napoli ellen a Serie A 27. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén. A találkozó legjobbja a gólt és gólpasszt jegyző Pato volt. A Milan előnye ezzel öt pontra nőtt a város rivális, címvédő Interrel szemben.

A viszonylag eseménytelen első játékrész (egy-egy Ibrahimovic és Van Bommel-kísérleten kívül kevés érdemleges történt) után a Milan felpörgette a ritmust, s a 49. percben megérdemelten került előnybe. Aronica kezezése után Ibrahimovic talált be büntetőből.

A Milan támadásban maradt – Pato és Flamini is távolról próbálkozott, előbbi lövését bravúrral védte De Sanctis – s a hajrában megduplázta előnyét. Pato passza után Boateng ballal belőtte a másodikat, s mivel az addig sem túl acélos nápolyiak ekkor feladták, a hazaiak rövidesen a harmadikat is belőtték.

Milan-Napoli – összefoglaló:

A 79. percben Pato a pálya közepétől egyedül alkotta meg a mindent eldöntő harmadikat. A Milan védelme a meccs alatt remekül zárt, a Napoli hét lövéssel próbálkozott, ebből egy sem ment kapura.

Serie A, 27. forduló:

Milan-Napoli 3-0 (0-0)
Giuseppe Meazza, 46 ezer néző. Vezette: Rocchi
Gól: Ibrahimovic (49., 11-esből), Boateng (77.), Pato (79.)
Milan: Abbiati – Abate (Oddo, 81.), Nesta, Thiago Silva, Jankulovski (Emanuelson, 73.) – Gattuso, Van Bommel, Flamini – Robinho (Boateng, 63.) – Pato, Ibrahimovic
Napoli: De Sanctis – Campagnaro, Cannavaro, Aronica – Maggio (Sosa, 78.), Pazienza, Gargano (Yebda, 84.), Dossena – Mascara (Zuniga, 65.), Hamsik – Cavani

Az élcsoport:
1. Milan 58 pont (49-20), 2. Inter 53 (49-29), 3. Napoli 52 (41-25), 4. Lazio 48 (33-23), 5. Udinese 47 (49-30), 6. Roma 43 (41-38), 7. Juventus 41 (41-34), 8. Palermo 40 (44-43)