Dzsudzsákék ikszeltek, Hajnal betalált

Dzsudzsák Balázs csapata, az éllovas PSV Eindhoven gól nélküli döntetlent játszott a vendég Ajaxszal a holland bajnokság rangadóján. Hajnal Tamás góllal járult hozzá a Stuttgart 2-0-ás frankfurti sikeréhez a Bundesligában.

Ahogy tavaly november 20-án, Amtszerdamban, most sem született gól a holland élvonal két élcsapatának rangadóján. A házigazda PSV-ben Dzsudzsák Balázs természetesen végigjátszotta a meccset, sőt, elfogultság nélkül írhatjuk: csapata egyik legjobbja volt.

Az első félidőben kétszer is közel járt a gólhoz, leginkább 16 méteres lövése ugrasztotta talpra a Philips Stadion nézőit, de a labda centikkel elkerülte a jobb alsó sarkot, majd nem sokkal később a magyar szélső Ola Toivonen lövése után kipattant labdát tűzte kapura, Maarten Stekelenburg azonban védett. A hálóőr amúgy több bravúrt is bemutatott a meccsen.

A 70. percben aztán ismét Dzsudzsák lapos lövésének állta útját, ráadásul hatalmas szerencséje volt, a kipattanó labda ugyanis a berobbanó Marcus Berg lábáról az alapvonalon túlra került. A 90. percben aztán Gregory van der Wiel háttal blokkolt egy újabb Ddzsuzsák-próbálkozást. A PSV a gól nélküli döntetlen ellenére növelte előnyét a Twentével szemben, jelenleg három ponttal előzi meg a címvédőt, miután az egy utolsó percben kapott gól miatt üres kézzel távozott a 2009-es bajnok az Alkmaar otthonából.

Hajnal gólt lőtt – a többség a kispadon

Az Eredivisie 25. fordulójában Simon Krisztián kispados volt a Feyenoordban, amely a mesternégyest elérő Georginio Wijnaldum vezetésével 5-1-re verte a Groningent.

Gulácsi Péter ugyancsak a cserék között nézte végig, amint csapata, a Liverpool hat veretlen mérkőzéssel a háta mögött 3-1-re kikapott a 28. forduló előtt még sereghajtó Wes Ham United otthonában a Premier League vasárnapi játéknapján, amely során a Fulham Gera Zoltán nélkül 1-1-es döntetlent játszott a Manchester City venégeként.

A Serie A-ban Vass Ádám és Rudolf Gergely sem kapott lehetőséget a Bresciában, illetve a Bariban. Előbbi a Leccével (2-2), utóbbi a Fiorentinával (1-1) ikszelt délután. Este Koman Vladimir csere volt az Interrel szemben elbukott Sampdoriában.

Vadócz Krisztián a kispadon kezdte a vendég Osasuna Levante elleni mérkőzését, és amikor a 82. percben pályára lépett, már kialakult a 2-1-es végeredmény. Az Osasuna veresége miatt a 16. helyre esett vissza a spanyol labdarúgó-bajnokság tabelláján.

A mellőzöttsége miatt télen Dortmundból távozó Hajnal Tamás kezdőként 80 percet játszott a Bundesligában a bennmaradásért harcoló Stuttgartban, amely tíz emberrel kétgólos győzelmet aratott Frankfurtban. A magyar középpályás szerezte a svábok második találatát: az általa indított Zdravko Kuzmanovicsot úgy szerelték a hazaiak, hogy éppen elé került a labda, amelyet 12 méterről a kapus felett a hálóba emelt.

Lapozzon! Eredmények, gólok

—-Eredivisie, 25. forduló—-
PSV Eindhoven-Ajax 0-0

AZ Alkmaar-Twente 2-1
Gól: Janssen (26., öngól), Falkenburg (90.), ill. Jong (89.)
Kiállítva: Viergever (63.), ill. Douglas (42.)

Feyenoord-Groningen 5-1
Gól: Wijnaldum (22., 31., 48., 83., az utolsó kettőt 11-esből), Vlaar (86.), ill. Pedersen (41.)

NEC Nijmegen-FC Utrecht 1-1
Gól: Goossens (8.), ill. Van Wolfswinkel (74.)

West Ham United-Liverpool 3-1 (2-0)
Gól: Parker (22.), Ba (45.), C. Cole (90.), illetve Johnson (84.)

Palermo-Udinese 0-7 (0-5)
Gól: Di Natale (10., 41., 60., az utolsó 11-esből), Sanchez (19., 28., 42., 48.)
Kiállítva: Bacinovic (40., Palermo), Darmian (60., Palermo)

AS Roma-Parma 2-2 (2-0)
Gól: Totti (19., 11-esből), Juan (36.), ill. Amauri (74., 79.)
Kiállítva: Paci (80., Parma)

Bari-Fiorentina 1-1 (0-1)
Gól: Ghezzal (86.), ill. Gilardino (21.)

Brescia-Lecce 2-2 (2-1)
Gól: Caracciolo (16.), Zoboli (18.), illetve Corvia (30.), Munari (70.)