Nyomul a baszk újonccsapat – videó

A Real Sociedad zsinórban harmadik mérkőzését nyerte meg, s ezzel felzárkózott az élbolyra. A baszkok pontszámban beérték a Sevillát.

A baszk együttes San Sebastianban legyűrte a stabil középcsapatnak számító Mallorcát, s ezzel felkapaszkodott a 8. pozicíóba, s csak három pontra van lemaradva az európai indulást garantáló 6. helytől.

A kedvezőtlen körülmények között rendezett találkozó elején nem sorjáztak a helyzetek, ám mielőtt az eső elmosta,s a szél elfújta volna a találkozót, a hazaiak némi izgalmat csempésztek a történésekbe.

Griezmann a félidő derekán egy távoli lövéssel riogatott, míg a másik kapu előtt Emilio Nsue próbálkozott, de fejese jócskán mellé ment.

Real Sociedad-Mallorca – összefoglaló:

Szünet után a hazaiak egyértelmű fölénybe kerültek, s Daniel Estrada ívelése után Tamudio megszerezte a vezetést. A mérkőzés 1-0-al zárult, holott a vendéglátók közel kerültek a 2-0-hoz is, a hajrában azonban Xabi Prieto lövése a lécről vágódott ki.

Primera División, 24. forduló:
Real Sociedad-Mallorca 1-0 (0-0)
Anoeta, 22 ezer néző. Vezette: Rubinos Perez
Gól: Tamudo (56.)
Real Sociedad: Bravo – Estrada, Ansotegi, Demidov, De la Bella – Rivas, Aranburu – Xabi Prieto, Zurutuza (Markel, 84.), Griezmann (Paco Sutil, 78.) – Tamudo (Agirretxe, 90.)
Mallorca: Aouate – Cendros, Nunes, Ruben Gonzalez, Kevin – Marti, Joao Victor (Castro, 57.) – Nsue, De Guzman, Pereira (Ienaga, 72.) – Webo

Az élcsoport:
1. Barcelona 65 pont (73-13), 2. Real Madrid 60 (55-19), 3. Valencia 48 (38-25), 4. Villarreal 46 (42-24), 5. Bilbao 38 (38-34),…8. Real Sociedad 34 (35-37),…11. Mallorca 31 (25-31)