Messi mentette meg a Barcát – videó

A Barcelona minimális különbséggel győzte le az Athletic Bilbaót a spanyol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában.

A házigazda katalán csapat – amely legutóbbi két meccsén nyeretlen maradt – ugyan már a 4. percben megszerezte a vezetést, ugyanakkor ezúttal sem brillírozott, az első félidőben mindössze egyszer találta el a kaput. Xavi és Dani Alves asszisztálása mellett az Athletic Bilbao ellen 16 mérkőzésén 11. alkalommal eredményes David Villa talált be.

A hazai mezőnyfölény ellenére akár 1-1-gyel is pihenőre vonulhattak volna a csapatok, a sérült Victor Valdést pótló José Pinto azonban egy nagy védéssel megakadályozta az egalizálást. Az 50. percben, Andoni Iraola büntetőjénél azonban már ő sem segíthetett.

A folytatásban nyomott a Barcelona, de a vendégek – akik a bekkelés mellett időként, egy-egy kontratámadás során előre is kalandoztak – jól állták a sarat. Egészen a 78. percig. Ekkor Xavi és Dani Alves ezúttal Lionel Messit hozta helyzetbe, és az argentin aranylabdás közelről a léc alá lőtte a labdát. Ezzel lekerült a teher a hazaiak válláról, egy csapásra feloldódott a görcs, és a helyzetek alapján a Barcelona a hátralévő percekben akár is ki is üthette volna az ellenfelét, de az eredmény már nem változott, maradt a 2-1, amellyel a címvédő katalánok őrzik ötpontos előnyét az üldöző Reallal szemben.

„A Sporting Gijón elleni döntetlen után nem engedhettünk meg magunknak újabb botlást, mivel közel van hozzánk a Real. Egyre fogynak a fordulók, így minden egyes mérkőzés létfontosságú” – így Messi, aki a bajnokságban 25, összesen 41 gólnál jár a szezonban.