Takarékosan is győzött az Inter – videó

A Bayern elleni BL-döntő visszavágójára készülő Inter takaréklángon söpörte be a három pontot az utóbbi időben jó formát mutató Cagliari ellen.

A szardíniaiak ellen az Inter több futballistáját is pihentette, ennek ellenére már a 7. percben vezetést szerzett. Hardzsa lövése megpattant Caninin, s noha Ranocchia a lövés pillanatában lesen volt, a játékvezető a vendégek tiltakozása ellenére megadta a gólt.

A vezetés megnyugtatta a milánóiakat, akik elsősorban a jobb oldalon veszélyeztettek. Maicon nagyon „élt”, viszont a brazil beadása után Pazzini elvétette a fejest. A Cagliari a 30. percben eszmélt, a szigetiek kedvét Biondini lövései jelezték: az egyiket Cordoba blokkolta, a másik nem sokkal kerülte el a kaput.

Inter-Cagliari – összefoglaló:

Szünet után a vendégek nyomás alá helyezték az Intert, Lazzari majd Acquafresca is próbálkozott, de a legközelebb az egyenlítéshez Conti járt, akinek megpattanó lövése kevéssel kerülte el az akcióról egy kicsit lemaradó Julio Cesar kapuját.

A fekete-kékek azonban kitartottak, így feljöttek a második helyre, igaz, a Napoli vasárnap ismét eléjük kerülhet.

Serie A, 26. forduló:

Inter-Cagliari 1-0 (1-0)
Giuseppe Meazza, 57 ezer néző. Vezette: Celi
Gól: Ranocchia (7.)
Inter: Julio Cesar – Maicon, Ranocchia, Cordoba, Nagatomo – Zanetti, Thiago Motta (Cambiasso, 72.) – Eto’o (Sztankovics, 81.), Hardzsja (Mariga, 78.), Pandev – Pazzini.
Cagliari: Agazzi – Pisano, Astori, Canini, Agostini – Biondini, Conti, Lazzari – Cossu (Nainggolan, 70.) – Nené, Acquafresca (Ragatzu, 64.).

Bologna-Palermo 1-0 (0-0)
Gól: Paponi (94.)
Kiállítva: Garcia (58., Palermo)

Az élcsoport:
1. Milan 52 pont (44-19, 25 mérkőzés), 2. Inter 50 (47-29), 3. Napoli 49 (40-22, 25),
4. Lazio 45 (32-22, 25), 5. Udinese 43 (42-30, 25), 6. Juventus 41 (41-30, 25), 7. Palermo 40 (44-36), 8. Roma 39 (35-32, 24), 9. Cagliari 35 (32-28)