Összezuhant a Roma és a Juve – videó

A Juventus és a Roma is vereséget szenvedett a Serie A-ban. Komanék értékes ponttal távoztak Firenzéből, a Milan a hajrában győzte le a Chievót.

A vendég Juventus meglepetésre simán kikapott Leccében. A tavaly még másodosztályú vendéglátók győzelmét megkönnyítette, hogy a Juve válogatott kapusát, Gianluigi Buffont a játékvezető már a 12. percben kiállította, amiért szabálytalanul, a 16-oson kívül ütötte el a labdát a kapujára törő Di Michele elől.

A kapust lezavarták, vele tartott Kraszics is, aki helyett Storari érkezett a kapuba. Az intermezzo megfogta a vendégeket, s a 31. percben Munari passzával a védővonal mögé kerülő Mesbah kihasználta, hogy a Juve középső védői szundikálással mulatják az időt. A 37. percben Grossmuller kapufája jelezte, hogy a Lecce már az első félidőben dűlőre vinné a dolgot, ám szünet után gyakorlatilag eldőlt: Di Michele használta ki, hogy Barzagli wolfsburgi formájával tüntet, visszafejelt labdájára pedig Bertolacci érkezett.

Lecce-Juventus – összefoglaló:

A tabella alsóházában tanyázó Lecce is tíz emberre fogyatkozott a 69. percben, de ez már nem segített a torinói alakulaton. A hajrában Grossmuller hagyott ki ziccert, tíz a tíz ellen a Juve is jobb volt, újabb gól viszont már nem született. A torinóiak a hatodik helyen ragadtak.

Ha Luigi Del Nerinek van magyarázni valója, alighanem Claudio Ranieri is sűrűn pislog. Az 51. percben a Roma 3-0-ra vezetett Genovában, a Genoa azonban innen fordított. A Milan is megkínlódott Veronában, de Pato (képünk) a legjobbkor szerzett találata három pontot ért a lombardoknak, akik öt ponttal vezetik a táblázatot.

A Sampdoria gól nélküli döntetlent játszott Firenzében. Az utóbbi összecsapáson a vendégeknél Laczkó Zsolt a 85. percben állt be a kezdőként pályára lépett Koman Vladimir helyére. A Brescia, Vass Ádám csapata elhozott egy pontot Udinéből, a magyar légiós a 77. percben állt be.

Genoa-Roma – összefoglaló:

A sereghajtó Bari 1-0-ra kapott ki a Lazio otthonában, a vendégeknél a 72. percben lépett pályára Rudolf Gergely.

Serie A, 26. forduló:
Lecce-Juventus 2-0 (1-0)
Via del Mare, 21 ezer néző. Vezette: Mazzoleni
Gól: Mesbah (32.), Bertolacci (48.)
Kiállítva: Vives (69.), illetve Buffon (11.)
Lecce: Rosati – Donati, Ferrario, Fabiano, Brivio – Vives – Munari (Rispoli, 85.), Grossmuller, Bertolacci (Coppola, 91.), Mesbah – Di Michele (Chevanton, 53.).
Juventus: Buffon – Sörensen (Iaquinta, 59.), Barzagli, Bonucci, Chiellini – Kraszics (Storari, 12.), Felipe Melo, Aquilani, Marchisio – Matri, Toni (Del Piero, 46.).

Fiorentina-Sampdoria 0-0
Artemio Franchi, 25 ezer. Vezette: Rizzoli
Fiorentina: Boruc – De Silvestri, Gamberini, Natali, Pasqual – Behrami, Donadel, Montolivo (Vargas, 75.) – Marchionni (Ljajics, 60.), Mutu – Gilardino
Sampdoria: Curci – Volta, Martinez, Gastaldello – Mannini, Dessena, Palombo, Koman (Laczkó, 85.), Ziegler – Guberti (Biabiany, 69.) – Maccarone (Zaza, 90.)

Chievo-Milan 1-2 (0-1)
Gól: Fernandes (61.), illetve Robinho (25.), Pato (82.)
Kiállítva: Bostjan (84., Chievo)

Genoa-Roma 4-3 (0-2)
Gól: Palacio (52., 74.), Paloschi (68., 85.), illetve Méxes (6.), Burdisso (16.), Totti (51.)
Kiállítva: Rafinha (90., Genoa)

Lazio-Bari 1-0 (1-0)
Gól: Hernanes (6.)

Parma-Cesena 2-2 (0-1)
Gól: Crespo (64., 11-esből), Paladino (89.), illetve Rosina (31.), Sammarco (79.)

Udinese-Brescia 0-0

Az élcsoport:
1. Milan 55 (46-20), 2. Inter 50 (47-29), 3. Napoli 49 (40-22, 25 mérkőzés), 4. Lazio 48 (33-22), 5. Udinese 44 (42-30), 6. Juventus 41 (41-32), 7. Palermo 40 (44-36), 8. Roma 39 (38-36, 25), 9. Cagliari 35 (32-28), 10. Genoa 35 (24-25)