Hajnalék nagy csatában elbuktak

Hajnalék jól tartották magukat a BayArenában, a Leverkusen azonban a 200. bajnokiját duplával ünneplő Stefan Kiessling jóvoltából a hajrában eldöntötte a mérkőzést.

A vb-t is megjárt válogatott Kiessling (képünkön jobbról) már a 6. percben beköszönt Castro passza után, ám bő negyedórányi játék után a Stuttgart egyenlített.

Hajnal remek passza után az osztrák Harnik lőtt a bal alsó sarokba. A Bayer azonban előnnyel vonulhatott szünetre, a gólpasszadó Castro fejesének köszönhetően: a vasárnap szélsőt játszó szélső hátvéd fejesét Ulreichr védte ugyan, az ismétlésnél azonban tehetetlen volt.

Rolfes és Hajnal összecsapása (MTI/AP)

Szünet után Kuzmanovics egy pazar távoli bombával 2-2-re módosította az eredményt, s a hajrában úgy tűnt, a kiesés elkerüléséért harcoló VfB ponttal utazik haza.

Ám Castro ismét villant – ezúttal Reinartz fejére varázsolta a labdát – majd (miután Hajnalt támadóra cserélte edzője, Bruno Labbadia) a kitámadó svábok ellen Kiessling is betalált.

Bundesliga, 23. forduló:
Leverkusen-Stuttgart 4-2 (2-1)
BayArena, 28 851 néző. Vezette: Weiner
Gól: Kiessling (6., 90.), Castro (41.), Reinartz (81.), illetve Harnik (16.), Kuzmanovic (52.)
Leverkusen: Adler – Schwaab (Derdiyok, 59.), Reinartz, Hyypiä, Kadlec – Vidal (L. Bender, 62.), Rolfes (Ballack, 65.) – Sam, Renato Augusto, Castro – Kiessling
Stuttgart: Ulreich – Boulahrouz, Tasci, Delpierre, Molinaro – Träsch, Kuzmanovics – Harnik (Niedermeier, 76.), Hajnal (Schipplock, 84.), Okazaki (Gebhart, 66.) – Cacau

Mönchengladbach-Schalke 2-1 (2-1)
Gól: Reus (12.), Idrissou (23.), illetve Kluge (2.)

Az élcsoport:
1. Dortmund 55 pont (49-13), 2. Leverkusen 45 (48-32), 3. Bayern München 42 (49-27), 4. Hannover 41 (33-31), 5. Mainz 37 (35-29), 6. Freiburg 37 (31-30), 7. Hamburg 36 (34-31),…10. Schalke 29 (28-28),…17. Stuttgart 19 (40-47), 18. Mönchengladbach 19 (34-57)