Csökkentette hátrányát a Real – videó

A Real Madrid több kulcsjátékosát pihentetve verte könnyedén a Levantét, a madridiak ezzel két pontra megközelítették a vasárnap este a Bilbaót fogadó Barcelonát.

Jose Mourinho több játékosának – így Xabi Alonsónak, Özilnek és Adebayornak – is pihenőt szavazott, míg a kapuban az eltiltott Casillast Adán igyekezett pótolni. A 9. percben az alaphangot megadó hazaiak – ekkor Di María elfutása után Benzema talált be – mindvégig jobban játszottak vendégeiknél, s szünetig megduplázták előnyüket (Ronaldo beadása után az előrehúzódó Carvalho volt eredményes).

Térfélcsere után is a madridiak játszottak fölényben, de több gól nem született annak ellenére, hogy a hajrában bedobott Adebayor-Özil páros egy nagy ziccert összehozott.

Real Madrid-Levante – összefoglaló:

A német szinte a teljes vendégvédelmet megbolondította, ám passzában a lesen lévő Ronaldo is beleért, így a togói hiába helyezett a kapuba. Maradt a 2-0, s ez azt jelenti, hogy a Real nem vétett lépést, egyben sok energiát megspórolt a Lyon elleni BL-találkozóra.

Primera División, 24. forduló:
Real Madrid-Levante 2-0 (2-0)
Santiago Bernabéu, 65 ezer néző. Vezette: Teixeira Vitienes
Gól: Benzema (6.), Carvalho (40.)
Real Madrid: Adán – Sergio Ramos, Raúl Albiol, Carvalho, Marcelo – Khedira, Lass – Di María (Adebayor, 76.), Kaká (Özil, 76.), C.Ronaldo – Benzema (Gago, 85.).
Levante: Munúa – Cerra, Nano, Ballesteros, Del Horno – Juanfran, Xavi Torres (Lois, 79.), Iborra, Valdo – Xisco (Montero, 61.), Caicedo (Stuani, 73.).

Zaragoza-Atlético 0-1 (0-0)
Gól: Sergio Aguero (66.)

Valencia-Sporting Gijón 0-0

Az élcsoport:
1. Barcelona 62 pont (71-12, 23 mérkőzés), 2. Real Madrid 60 (55-19), 3. Valencia 48 (38-25), 4. Villarreal 45 (41-23, 23), 5. Bilbao 38 (37-32, 23), 6. Espanyol 37 (30-31, 23), 7. Atlético 33 (33-31),…15. Gijón 24 (23-31), 16. Levante 24 (24-36), 17. Zaragoza 23 (22-37)