A Barcelona Davi Villa révén sokáig vezetett Londonban, de a hajrában fordított az Arsenal, így előnnyel várhatja a nyolcaddöntő visszavágóját.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
London, Emirates, vezette: Rizzoli (olasz)
Gól: Van Persie (79.), Arsavin (83.), ill. Villa (26.)
Sárga lap: Song (7.), Nasri (28.), Van Persie (86.), ill. Iniesta (30.), Piqué (58.)
Arsenal: Szczesny – Eboué, Djourou, Koscielny, Clichy – Song (Arsavin, 68.), Wilshere – Walcott (Bendtner, 77.), Fabregas, Nasri – Van Persie
Barcelona: Victor Valdés – Dani Alves, Piqué, Abidal, Maxwell – Busquets – Xavi, Iniesta (Adriano, 88.) – Pedro, Messi, Villa (S. Keita, 68.)

AS Roma (olasz)-Sahtar Doneck (ukrán) 2-3
Gól: Perrotta (28.), Menez (61.), ill. Jadson (29.), D. Costa (36.), Luiz Adriano (41.)

92. perc: vége a találkozónak, hátrányból nyert az Arsenal. AS Roma-Sahtar 2-3.

90. perc: két perc lesz a ráadás, ennyi ideje maradt a katalánoknak az egyenlítésre…

88. perc: Alves beadását követően Szczesny kivetődve mentett az érkező Messi elől.

86. perc: Bendtner csent labdát, de a rövid sarkos lövést ezúttal védte a Barca-kapus.

83. perc: Nasri átadása után Arsavin takarásból, 12 méterről helyezett a hálóba (2-1)

Tíz perccel a vége előtt Rómában továbbra is 3-2-re vezet az ukrán Sahtar Donyeck.

78. perc: Van Persie az alapvonal közeléből a rövid alsó sarokba lőtt. Kapusbaki. (1-1).

77. perc: Abidal vetődött bele önfeláldozóan Wilshere életerős lövésébe, szöglet jön.

73. perc: a statisztika katalán fölényt rögzít – 61 százalékban a vendégeknél a labda.

68. perc: Messi kissé önző volt, Villa megjátszása helyett „inkább” az oldalhálóba lőtt.

BL: Arsenal-Barcelona 2-1 1

66. perc: Villa tört be a 16-osra, de túlcselezte magát – szöglet lett az akció vége.

A Roma szépített a vendég Sahtar ellen: Menez 18 méterről lőtt a bal felső sarokba.

61. perc: Nasri passzolt középre, de Piqué becsúszva szögletre mentett Van Persie elől.

58. perc: Fabregas egyenes Valdés kezébe ívelt egy baloldali szabadrúgás során.

56. perc: Pedro startolt rá egy hosszan előrevágott labdára, de Koscielny „elnyomta”.

55. perc: Van Persie 17 méterről, kissé jobbról csúnyán a kapu fölé durrantott.

53. perc: Xabi 18-ról megkísérelt egy kapáslövést, de a labda lecsúszott a lábáról.

Ki nyeri a labdarúgó Bajnokok Ligája 2010/2011-es kiírását? Szavazzon!

48. perc: Wilshere 17 méterről próbálkozott, Valdés azonban könnyedén védett.

46. perc: folytatódott a mérkőzés, az Arsenal és a Barca sem cserélt a szünetben.

45. perc: Rizzoli nem hosszabbított, véget vetett Londonban az első félidőnek.

Újabb Sahtar-gól: Costa ezúttal előkészítő volt, az akciót Luiz Adriano fejezte be (1-3).

44. perc: igyekszik az Arsenal, de két kísérlete után is a léc felett szállt el a labda.

38. perc: Messiről a kapuba pattant a labda, de Rizzoli játékvezető közbefütyült.

Fordult a kocka Rómában: Douglas Costa pazar lövésével már a Sahtar vezet.

35. perc: Fabregas jutott lövéshez, de 17 méterről egy vendégvédőt talált telibe.

Jadson megpattant lövésével azonnal válaszolt a Sahtar Donyeck. Az állás: 1-1.

Vezet az AS Roma: Taddei beadása után Perrotta közelről fejelt a Sahtar kapujába.

29. perc: Pedro közeli sarkazása után védett a kapus, átellenben Van Persie mellé lőtt.

26. perc: Villa lépett ki a leshatáron, majd 15 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (0-1).

26. perc: Fabregas kapott pazar indítást, de előtte a labdát keresztbe a kapu előtt.

24. perc: Walcott jobboldali beíveléséről Van Persie csak centikkel maradt le középen.

23. perc: Messi egy csel után betört a 16-osra, majd hanyagul Szczesny kezébe emelt.

18. perc: Eboué a játék hevében nyakon vágta Villát, aki azonban ezt szó nélkül hagyta.

Rómában sincs gól, eddig csak egy Sahtar-szabadrúgás okozott mérsékelt izgalmat.

15. perc: Messi lépett ki Villa passzával, de ziccerben a bal alsó sarok mellé emelt.

12. perc: Maxwellt állították meg lesen; a Barcelona egyelőre nem tud kibontakozni.

6. perc: formás támadás végén Van Persie került helyzetbe, de Valdésbe lőtte a labdát.

5. perc: Walcott ugratta ki Van Persie-t, akinél azonban gyorsabb volt a labda…

4. perc: Nasri szabadrúgása után senki sem ért a labdához, így Valdés zsákmánya lett.

1. perc: a vendég Barcelona kezdte a mérkőzést a londoni Emiratesben.