Baszkokat vert a Mallorca – videó

A Mallorca négymeccses nyeretlen szériáját szakította meg a Bilbao ellen. Michael Laudrup csapata ezzel feljött a tabella 10. helyére, s célba vette az „európai” helyeket.

Az Athletic Bilbao 1-0-ra kikapott a Real Mallorca otthonában a Primera División 23. fordulójának zárómérkőzésén. A San Moixban két sorozat is megszakadt: a Bilbao négy győzelem után veszített, míg a Mallorca négy nyeretlen meccs után diadalmaskodott ismét.

A baszkok kezdtek jobban Toquero fejesével, a hazaiak egy tetszetős akcióval riposztoztak. Jonathan de Guzman remek passza után Webo tálalt Gonzalo Castro elé, a több csapat – így az Atlético Madrid – által is csábított támadó azonban kihagyta a ziccert.

Félóra elteltével viszont már a hazaiak voltak előnyben. Egy vendégszögletet követő gyors kontra nyomán Nsue kanyarintott be balról, Webo pedig a lehető legjobbkor szúrt bele a labdába. Nyolc perccel később David Lopez tűnt fel a hazai kapu előtt, ám Dudu Aouate a léc fölé tornászta lövését.

Mallorca-Bilbao – Webo gólja:

Szünet után a hazaiak visszaálltak, s bár a 70. percben rezgett a léc (Llorente remek labdát kapott, de addig vacakolt, amíg lövésébe beleléptek), a mallorcaiak csak kibekkelték annak ellenére, hogy Iraola a hajrában hatalmas lehetőséget puskázott el.

Primera División, 23. forduló:
Mallorca-Bilbao 1-0 (1-0)
Son Moix, 11 600 néző. Vezette: Fernández
Gól: Webo (9.)
Mallorca: Aouate – Cendrós, Ramis, Nunes, Kevin – Pereira (Tejera, 83.), Martí, De Guzmán (Rubén, 87.), Castro (Joao Víctor, 63.) – Nsue, Webó.
Bilbao: Iraizoz – Iraola, San José, Ekiza, Koikili (Gabilondo, 52.) – López (Susaeta, 62.), Javier Martínez, Orbaiz, Muniain – Toquero (Urko Vera, 78.), Llorente.

Az élcsoport:
1. Barcelona 62 pont (71-12), 2. Real Madrid 57 (53-19), 3. Valencia 47 (38-25), 4. Villarreal 45 (41-23), 5. Bilbao 38 (37-32), 6. Espanyol 37 (30-31), 7. Getafe 31 (35-37),…10. Mallorca 31 (25-30)