Cassanóval jól járt a Milan – videó

Az éllovas AC Milan simán verte a Parmát, míg az üldöző Napoli a fővárosban diadalmaskodott az olasz labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában.

Az AC Milan sima, 4-0-ás győzelmet aratott a vendég Parma felett, ezzel egyrészt megőrizte hárompontos előnyét az AS Romát legyőző Napolival szemben, másrészt – valamennyi sorozatot figyelembe véve – tízmeccsesre növelte a veretlenségi sorozatát.

A szombat esti bajnokin a télen igazolt Antonio Cassano és Robinho tolta elsősorban a milánói szekeret, igaz, a 8. percben szerzett első gólnál még csak „nézők voltak”: Zlatan Ibrahimovic kiugratása nyomán Clarence Seedor a kapust is kicselezve közelről talált be.

A 17. percben jött el Cassano ideje, a válogatott csatár először volt eredményes az AC Milan mezében, miután a Gennaro Gattusótól visszakapott labdát kapásból a bal alsóba lőtte. Cassano a szünet után két gólpasszal ajándékozta meg a rossoneriket, kiváltképp Robinhót, aki biztos lábbal értékesítette a helyzeteket, ezzel fölényessé tette a sikert.

AS Milan-Parma 4-0

„Jól játszottunk, és végre visszataláltunk a helyes útra” – utalt a közelmúlt kisebb botlásaira, a Lazio (0-0) és Genoa (1-1) elleni döntetlenekre Robinho, aki már előre tekintet, és a Tottenham elleni Bajnokok Ligája-meccsről is ejtett néhány szót.

„Az angol csapat nagyon erős, de tudjuk, ha a tudásunknak megfelelően futballozunk, akkor bárkit képesek vagyunk legyőzni” – így a Manchester Cityben is megfordult brazil.

Az AS Milant üldöző, második helyen álló Napoli zsinórban másodszor nyert 2-0-ra, a múlt héten Cesenát, szombaton pedig a kiesőjelölt újoncnál azért lényegesen jobb AS Romát verte ilyen arányban. Edison Cavani mind a két meccsen betalált, ráadásul a fővárosban ő szerezte csapata mindkét gólját, ezzel már 20 bajnoki találatnál tart a szezonban.

AS Roma-Napoli 0-2

„Ebben a csapatban mindenki teszi a dolgát, az enyém az, hogy gólokat lőjek. Teljesen megérdemelt győzelmet arattunk az AS Roma vendégeként. Az lett volna igazságtalan, ha nem szerezzük meg mind három pontot” – mondta lefújás után az uruguayi játékos.