Tíz ember ellen izzadt az Inter – videó

A Roma tíz emberrel is megizzasztotta az Intert. A sérülését kúrálgató Totti nélkül játszó fővárosiak a 63. perctől emberhátrányban futballoztak a San Siróban, ám ez alig látszott meg a teljesítményükön.

A meccs a lehető legjobban kezdődött az Inter számára, hisz Sneijder ballal már a 3. percben kilőtte a felső sarkot. Simplicio és Eto’o találatával 2-1-re módosult az állás, az igazi tüzijáték azonban a szünet után következett.

A 63. percig felváltva forogtak veszélyben a kapuk (Pazzini már emelte a kezét, de az asszisztens lest jelzett), ekkor viszont Burdisso utolsó emberként fellökte a Sampdoriától érkező csatárt, s Eto’o értékesítette a büntetőt.

Úgy tűnt, a nagy megrogyásokra hajlamos Romát ismét megszórják – előbb Pazzini lövését védte bravúrral Julio Sergio, majd a 71. percben Motta talált be Sneijder beadásából – a „farkasok” azonban időben feleszméltek.

Négy perccel a 4-1 után De Rossi lőtt kapura egy szabadrúgást, a labda Vucinichez került, s a montenegrói elegánsan a kapuba emelt. Hat perccel később a Menezt váltó Loria 4-3-ra módosította az eredményt – szöglet után Juan fejelt a lécre, a csereember pedig bekotorta a kipattanót. Úgy tűnt, a Roma képes lesz egyenlíteni, a vendégek megszállták az Inter térfelét, ám hátul nem ügyeltek eléggé. Milito helyzete volt a figyelmeztetés (a támadó fölé lőtt), a második kontra viszont már döntött, Cambiasso állította be a végeredményt.

Inter-Roma – összefoglaló:

Az Inter ugyan még korántsem olyan meggyőző mint a Mourinho-érában, ám nem lehet nem észrevenni a Leonardo érkezése óta végbement fejlődést. A fekete-kékek feljöttek a harmadik helyre úgy, hogy egy meccsel kevesebbet játszottak mint az élboly zöme.

Serie A, 24. forduló:
Inter-Roma 5-3 (2-1)
Giuseppe Meazza, 60 ezer néző. Vezette: Tagliavento
Gól: Sneijder (3.), Eto’o (35., 63. – a másodikat 11-esből), Motta (71.), Cambiasso (90.), illetve Simpicio (13.), Vucinic (75.), Loria (81.)
Kiállítva: Burdisso (63.)
Inter: Julio Cesar – Maicon, Ranocchia, Cordoba, Zanetti – Hardzsa, Thiago Motta, Cambiasso – Sneijder (Nagatomo, 75.) – Pazzini (Milito, 70.), Eto’o.
Roma: Julio Sergio – Cassetti, N. Burdisso, Juan, Riise – Simplicio (Greco, 70.), De Rossi, Perrotta (Taddei, 66.) – Menez (Loria, 64.) – Borriello, Vucinic

Az állás:
1. Milan 49 pont (40-19), 2. Napoli 46 (38-22), 3. Inter 44 (44-27, 23 mérkőzés), 4. Lazio 42 (30-22), 5. Palermo 40 (42-31), 6. Udinese 40 (39-30), 7. Roma 39 (35-30, 23), 8. Juventus 38 (40-30), 9. Cagliari 32 (28-26)