Vb-harmadikok a hokis hölgyek

A harmadik helyen végzett a magyar női jégkorong-válogatott az ausztráliai Newcastle-ben rendezett divízió III-as vb-n, miután legyőzte Szlovéniát.

A magyar női jégkorong-válogatott a divízió III-as világbajnokság zárónapján nagy csatában, hosszabbítást követően 4-3-ra legyőzte a szlovén nemzeti csapatot.

A vasárnapi találkozónak az volt a tétje, hogy amelyik együttes nyer, megszerzi a harmadik helyet. A meccs végig szoros volt, a magyarok hét perccel a vége előtt Pitér Zsófia révén egyenlítettek. A hosszabbítás elején Jókai-Szilágyi Zsófiát kiállították, a szlovénok pedig a győzelemért játszhattak emberelőnyben. Ezzel azonban nem éltek, s amikor a magyar játékos visszatért a büntetőpadról, belőtte a harmadik helyet jelentő gólt. A történelmi hűség kedvéért: az első két gólunkat Trencsényi Kitti szerezte.

Gömöri Csaba csapata három győzelemmel (Horvátország 12-1, Belgium 9-1, Szlovénia 4-3) és két vereséggel (Ausztrália 0-1, Hollania 2-5) zárta az ausztráliai viadalt.