Neuer minden védett – videó

A Schalke válogatott kapusa Barriost, Götzét, Bendert, Hummelst és Kubát is őrületbe kergette, s ha épp túljutottak rajta, mázlija volt: két alkalommal a kapufa segítette ki.

Nem esett gól a Ruhr-vidéki rangadón, a listavezető – és ezúttal házigazda – Borussia Dortmund, valamint a Schalke 0-0-át játszott. Egy, hajrában esett Jurado-ziccertől eltekintve végig az történt a pályán, amit a bajnokesélyes akart, a listavezető támadói azonban nem tudtak kifogni a hetek óta remekül védő Manuel Neueren.

A Borussia már az első tíz percben akár háromgólos vezetésre tehetett volna szert, a német egyes azonban ’Kuba’ Blaszczykowski és Götze lövését is védte, míg Bender kapáslövésébe belevetődtek. Mindvégig ez maradt a koreográfia, a vendégek támadóihoz, a Hummels által „megszüntetett” Huntelaarhoz, és a Santana által sanyargatott Raúlhoz alig került labda.

A fekete-sárgák két kapufa miatt is bosszankodhatnak. Bár szünet után esett a színvonal, a BVB ekkor két kapufát is jegyzett. Előbb Götze remek indítása után Barrios lőtt a kapufa tövére, majd a 18 éves játékmester lépett el mindenkitől Bender passza után, ám hiába fektette el Neuert, kisodródott, s csak a kapufát találta el.

Dortmund-Schalke – összefoglaló:

A vendéglátók – akik szeptemberben 3-1-re nyertek Gelsenkirchenben – az 1996/97-es idény óta nem tudják egy szezonon belül kétszer is legyőzni a Schalkét.

Bundesliga, 21. forduló:
Dortmund-Schalke 0-0
Signal-Iduna-Park, 80 720 néző. Vezette: Weiner
Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Hummels, Felipe Santana, Schmelzer – S. Bender, Sahin – Blaszczykowski (Zidan, 89.), M. Götze, Grosskreutz (Lewandowski, 73.) – Barrios
Schalke: Neuer – Ucsida, Höwedes, Metzelder, Schmitz – Annan (Papadopulosz, 76.), Kluge – Farfan, Jurado (Hao, 81.) – Raúl, Huntelaar (Draxler, 87.)

Az élcsoport:
1. Dortmund 51 pont (46-12), 2. Leverkusen 39 (41-29, 20 mérkőzés), 3. Bayern München 36 (40-23, 20), 4. Mainz 36 (31-21, 20), 5. Hannover 34 (28-30, 20), 6. Freiburg 33 (29-28, 20), 7. Hamburg 30 (29-30, 20), …9. Schalke 26 (26-26)