Egygólos hátrányban az FTC

A Ferencváros minimális hátrányba került a dán Viborg otthonában a női kézilabda KEK nyolcaddöntőjének első, szombati mérkőzésén.

A Viborg megnyerte a Bajnokok Ligája előző két kiírását, ám a mostani sorozatból kiesett, és átkerült a KEK-be. Az FTC-t sok sérülés és betegség hátráltatta a felkészülésben, de így is bizakodóan várta a párharcot.
Az első félidő végig szoros volt, 1-2 góllal vezetett hol az egyik, hol a másik gárda. Támadásban Szucsánszki és Zácsik remekelt, a dán alakulat pedig főleg gyors indításokból volt eredményes.

A szünet után gyorsan meglépett a Viborg 25-21-re, de a magyar csapat egyenlített, s a folytatásban ismét fej fej mellett haladt a két gárda. A 34-33-as vereséggel az FTC-nek komoly esélye maradt a az egy hét múlva esedékes népligeti visszavágón.