Megizzadt a Valencia – videó

David Navarro ismét hallatott magáról a Santander-Valencia spanyol bajnokin, a védőt a kispadról zavarták a tribünre. „Békés” döntetlennel zárult a találkozó.

A nemrég tulajdonosváltáson átesett– a hét elején az indiai Ahsan Ali Syed lett a főrészvényes – Racing megadta a módját, a kiesés ellen küzdő santanderiek az első félidőben jobbak voltak a nevesebb ellenfélnél, s a 34. percben megérdemelten kerültek előnybe: szöglet utáni kavarodást követően Ariel fejelt el Guaita fölött.

Szünet után ritmust váltott a nagyon eltökélt Valencia – a vendégjátékosok lelkivilágáról árulkodott a 2007-ben az Inter elleni tömegverekedést kirobbantó David Navarro túlfűtöttsége is, akit kés sárgával zavart le a játékvezető: a kispadról – s a fokozódó nyomás a 77. percben érett góllá, ekkor Tino Costa lőtt a felső sarokba.

Santander-Valencia – összefoglaló:

A végén még egy-egy kiállítás; megszakadt a Valencia ötmeccses győztes sorozata.

Primera División, 21. forduló:
Santander-Valencia 1-1 (1-0)
El Sardinero, 16 308 néző. Vezette: Álvarez Izquierdo
Gól: Ariel (34.), illetve Tino Costa (77.)
Kiállítva: Lacen (90.), illetve Tino Costa (88.)
Racing: Toño – Francis, Torrejón, Henrique, Christian (Cisma, 65.) – Kennedy, Colsa, Lacen, Adrián (Bolado, 81.) – Ariel, Rosenberg (Arana, 65.).
Valencia: Guaita – Bruno (Miguel, 72.), Stankevicius, Ricardo Costa, Mathieu – Tino Costa, Maduro, Ever – Joaquín (Soldado, 46.), Pablo Hernández (Domínguez, 46.) – Aduriz.

Az élcsoport:
1. Barcelona 58 pont (67-11), 2. Real Madrid 51 (48-18), 3. Villarreal 45 (41-21), 4. Valencia 41 (34-24), 5. Espanyol 37 (28-27), 6. Bilbao 35 (34-31), …17. Santander 21 (16-30)