Magyarország-Lengyelország 31-28

A magyar válogatott a lengyelek elleni sikerrel megszerezte a hetedik helyet, ezzel az olimpiai selejtezőben való indulás jogát a férfi kézilabda-vb-n.

Vb, Kristianstad, 7. helyért:
Magyarország-Lengyelország 31-28 (16-14)

60. perc: Iváncsik Gergő a mennyezet felé hajította a labdát, vége, lehet ünnepelni.

60. perc: Iváncsik Gergő hétméteresből eldöntötte a meccset. Mindjárt vége… (31-28).

60. perc: Ilyés lövése megpattant a lengyel blokkon, de nálunk maradt a labda.

59. perc: B. Jurecki beállóból elért találatával két gólra feljött a rivális. Időkérés.

58. perc: eladták a labdát a lengyelek, majd kisvártatva visszakapták a bíróktól…

58. perc: 30-27-nél ismét emberelőnyben játszhatnak a lengyelek. Mocsai a kiállított.

57. perc: B. Jurecki góljára Iváncsik Gergő kettős emberhátrányban válaszolt!

56. perc: nem elég, hogy Jaszka betalált, még Ilyést is kiküldték a bírók (29-25).

55. perc: Schuch kapott két percet, amiért sportágat tévesztett, focizott.

55. perc: Iváncsik G. szokás szerint belőtte a hetest, és előtte Tomczakot kiállították.

54. perc: Jaszka szinte a földről küldte a labdát a kapu jobb alsó sarkába (28-24).

53. perc: Fazekas sokadik nagy védést követően Mocsai lőtt gólt – 18-23 ide.

51. perc: Lékai az előbb kiharcolt hétméteres után maga is betalált a kapuba (27-23).

49. perc: két lengyel gól között Iváncsik T. volt eredményes magyar részről (26-23).

49. perc: Szmal próbálta meg védeni Iváncsik G. hétméteresét, sikertelenül! (25-22).

49. perc: Tomczak kapott hosszú indítást, de Fazekas kifogott rajta. Fontos védés volt!

48. perc: Tomczak beállóból faragott a hátrányból, plusz Ilyést kiállították (24-21).

47. perc: Iváncsik G. újabb hetest vágott be, ráadásul emberfórba is kerültünk.

46. perc: B. Jurecki két védő között fordult be, és lőtt a jobb felső sarokba (23-20).

46. perc: Perez kiharcolta, Iváncsik Gergő pedig értékesítette a hétméterest (23-19).

45. perc: Wyszomirski-védés az egyik, átlövés után Rosinski-gól a másikon (22-19).

42. perc: Jurkiewicz túljárt Fazekas eszén, ez később Kuchczynskinak nem sikerült.

42. perc: betörés után Ivácsik Gergő a bal felső sarokba lőtt, ezzel ötgólos (22-17).

40. perc: Kuchczynski a szélről válaszolt Császár emberhátrányos góljára (21-17).

39. perc: Jurasik lövése után Fazekas alatt csusszant be a labda – ezzel 20-16.

38. perc: Zubai „megdolgozta” a beállót, ezért két percre leküldték a pályáról.

37. perc: 14 perc után lőtt gólt a rivális, de Rosinski találatára Ilyés válaszolt (20-15).

36. perc: Császár 19-14-et eredményező gólja után Zaremba a kapufát találta el.

34. perc: Ilyés nagy erővel fejbe lőtte Wyszomirskit, aztán Császár lövését blokkolták.

34. perc: a szünetet nem számítva idestova 11 perce nem lőttek gólt a lengyelek!

33. perc: Fazekas remekel, 46 százalékkal véd; Császárt ápolni kell, de folytatja.

32. perc: Ilyés bombagólját egy újabbal fejelte meg – négy góllal vezetünk (18-14).

31. perc: folytatódott a találkozó; Wyszomirski állt be a lengyel válogatott kapujába.

30. perc: Iváncsik Tamás góljával, kétgólos magyar vezetéssel zárult az első félidő.

30. perc: zsinórban öt gólt szereztünk, az utolsót Mocsai, ezzel újra vezetünk (15-14).

29. perc: labdaszerzés után Iváncsik Tamás került helyzetbe, s be is lőtte (14-14).

28. perc: Ilyés háta mögött passzolt Iváncsik Gergőnek – a végállomás a kapu volt.

27. perc: időkérés után Tkaczyk lövését védte Fazakas, később a lengyelt kiállították.

27. perc: Mocsai Tamás a mozgásával ellentétes irányba küldte a labdát – gól (12-14).

26. perc: ajjaj, megint eladtuk a labdát, aztán jó védekezéssel javítottuk a hibát.

25. perc: Fazekas védése után egy rossz indítással gyorsan visszaadta a labdát…

24. perc: Iváncsik G. megtáncoltatta Szmalt, majd bevágta a hétméterest (11-14).

23. perc: Mocsai faragott a hátrányból, de aztán újabb gólt kaptunk (10-14).

22. perc: Bartosz Jureckivel eddig nem tudunk mit kezdeni, már három gólnál jár.

21. perc: potyognak a gólok – Tluczynskira Iváncsik T. válaszolt azonnal (9-12).

20. perc: Tluczynski, Császár, Jurkiewicz gyors találataival 8-11-re alakult az állás.

19. perc: Zaremba gólját követően Császár lövését védte a lengyel kapus, Szmal (7-9).

18. perc: Iváncsik Gergő a lengyel kapus lábai között értékesítette a hetest (7-8).

17. perc: láb közötti bejátszás után Bartosz Jurecki beállóból talált be (6-8).

15. perc: megindulás végén Mocsai Tamás biztos kézzel fejezte be a ziccert (6-7).

14. perc: Bielecki révén két góllal vezet a lengyel válogatott – jelenleg 5-7 az állás.

13. perc: két gyors gól, egy itt, egy ott – Ilyés találatára hamar jött a válasz (4-6).

12. perc: Kuchczynski a jobb szélről talált be, ezzel vezetnek a lengyelek (4-5).

11. perc: Perez kapott két percet, de Fazekas megakadályozta a lengyel fordítást.

10. perc: Bielecki lövése után a kapufa segítette a labdát a hálóba (4-4).

8. perc: Ilyés emberhátrányos góljával ismét vezet a magyar válogatott (4-3).

7. perc: Mocsait kiálltották, B. Jurecki élt a lehetőséggel, s egyenlített (3-3).

7. perc: Zaremba gyorsan duplázott, átlövése nyomán már csak egy gól a különbség.

6. perc: Jaszka lövését Fazekas lábbal védte, de később Zaremba már betalált (3-1).

4. perc: eddig jól alakul – Fazekas védése után Ilyés lőtte a harmadik gólunkat.

2. perc: Mocsai Tamás a szaggatottról bombázott a kapu bal oldalába (2-0).

1. perc: a lengyelek kezdtek, de jó védekezés után mi szereztünk vezetést (1-0).

Az olvasóink szerint a magyar válogatott legyőzi a lengyeleket. Részletek itt.