Drogba és Essien húzta a Chelsea-t – videó

Az angol címvédő idén először azt a teljesítményt nyújtotta, amely elvárható a bajnoktól: a Chelsea gázolt a Bolton otthonában.

A Reebok stadionban Carlo Ancelotti embereit meglegyintette a drukk – Kevin Davies fejelt, ám egyenesen Cech ölébe – viszont azt követően nem maradtak adósak a jó játékkal: a 11. percben már Jääskeläinen kapujába került a labda. Hazai labdavesztés után Malouda továbbított Drogbához, s az elefántcsontparti jó harmincról hatalmas góllal szerzett vezetést.

A Boltont csak rövid ideig fogta meg a bekapott gól, s miután a hazaiak rendezték soraikat, ostrom alá vették a londoni védelmet. Martin Petrov ívelése után Taylor fejelt (Cech védett), majd ismét Davies következett. Öt perccel a vége előtt viszont a kékek kiszabadultak a szorításból, s ez újabb gólt szült. Malouda első lövését becsúszva „védte” az Arsenal által is hívott Gary Cahill, ám a francia ismétlésére már senki sem ért oda.

A második félidőben a Chelsea ráadásul dominánsabban lépett fel, s ennek eredményeként Malouda és Michael Essien játszott össze: a ghánai beadását Drogba kapura kotorta, s a Jääskeläinenről kipattanó labdát pedig Anelka juttatta a kapuba.

Bolton-Chelsea – összefoglaló:

A hajrában már egyirányú volt a játék, s az újabb gólról a Chelsea színeiben első találatát jegyző Ramires gondoskodott – a brazil Essien baloldali passzát váltotta gólra. A címvédő a győzelem ellenére maradt a negyedik helyen, hátránya hét pont a listavezető Manchester Uniteddel szemben.

Premier League, 24. forduló:
Bolton-Chelsea 0-4 (0-2)
Reebok stadion, 22 837 néző. Vezette: Foy
Gól: Drogba (11.), Malouda (41.), Anelka (56.), Ramires (74.)
Bolton: Jääskeläinen – Steinsson, G. Cahill, Knight, Robinson – M. Petrov (Rodrigo, 63.), Muamba (M. Davies, 63.), Holden (Blake, 88.), Matt. Taylor – K. Davies, Elmander
Chelsea: P. Cech – Bosingwa, Ivanovics, Terry, A. Cole – Essien, Ramires (Kalou, 77.), Mikel (McEachran, 72.) – Anelka, Drogba, Malouda

Az élcsoport:
1. Manchester United 48 pont (48-19, 22 mérkőzés), 2. Arsenal 46 (48-22, 23), 3. Manchester City 45 (37-20), 4. Chelsea 41 (42-19, 23), 5. Tottenham 38 (32-26, 23), 6. Sunderland 37 (28-24), 7. Blackburn Rovers 31 (31-37),…9. Bolton 30 (34-35)