Magyarország-Németország 27-25

A magyar kézilabda-válogatott - Perez Carlosszal kiegészülve - két góllal legyőzte a németeket svédországi világbajnokság középdöntőjében.

Vb, Jönköping, középdöntő, I. csoport, 2. forduló:
Magyarország-Németország 27-25 (10-12)

60. perc: a kiválóan védő Fazekas sokadik bravúrjával eldőlt a meccs, aztán Iváncsik Tamás betalált. Fontos győzelmet arattunk, végül 27-25-re vertük a német együttest.

60. perc: Császár gondolt egyet, megindult és bevarrta – két góllal vezetünk.

59. perc: Haass gyakorlatilag kiütötte Zubait, valamiért mégis megúszta a kiállítást.

59. perc: eladtuk a labdát, de Iváncsik Tamásnak köszönhetően visszaszereztük…

59. perc: Glandorf két magyar szorításában is képes volt a kapunkba lőni (25-24).

58. perc: Zubait „eltüntették”, de nincs hetes, van viszont egy Ilyés-gól (25-23).

58. perc: 24-23-as magyar vezetésnél Mocsai Lajos magához rendelte a tanítványait.

57. perc: Haass lövését fogta Fazekas, aki kisvártatva újra védett. Nagyon megy neki!

56. perc: Fazekasnak nem volt szerencséje Kaufmann lövésénél, majd Mocsai mellé lőtt.

56. perc: Perez a kapus lábai között szerezte meg a meccsen az ötödik gólját (24-22).

55. perc: Mikler jött be a német hétmétereshez, sajnos Kraus kifogott rajta (23-22).

54. perc: Iváncsik G. hetesből kíméletlenül a bal felsőbe vágta a labdát – 23-21 – ide.

53. perc: Perez lövése után a labda áthaladt a gólvonalon – a bírók is így látták.

53. perc: Perez kapott egy nagy ütést testre Kleintől, az átlövő ápolást igényelt.

52. perc: éppen hogy kiegészültünk, Glandorf 21-21-re alakította az állást.

52. perc: a szaggatottról Kaufmann a bal alsó sarokba küldte a labdát, ezzel 21-10.

Magyarország-Németország 27-25 1

51. perc: emberhátrányban összehoztunk egy hetest – Harsányi kihagyta…

50. perc: Zubait kiállították, de aztán Fazekas könnyűszerrel hárított egy lövést.

50. perc: Perez lövését Bitter és a kapufa együttesen védte – maradt a 21-19.

49. perc: Fazekas indítását követően Iváncsik T. lőtt a jobb alsóba. Német időkérés.

47. perc: Perez lövése a kapufán, Heinlé sajnos már a hálóban landolt (20-19).

47. perc: Mocsai Tamás kapott két percet – van jó hír is: a labda nálunk van.

46. perc: Perez lövésébe ugyan beleért a németek kapusa, de nem védhetett (20-18).

46. perc: Sprenger a jobb szélről találta meg a hosszú alsó sarokba vezető utat (19-18).

45. perc: Heinevetter próbálta meg védeni Harsányi hetesét, nem járt sikerrel (19-17).

43. perc: Glandorf és Iváncsik Tamás révén egy gól ott, egy itt – 18-17-re vezetünk.

42. perc: Haass egyenlített, de aztán Mocsai Bitter lábai között lőtt szép gólt (17-16).

41. perc: Fazekas-bravúr, hosszú indítás, Iváncsik Tamás-gól. Egyszerű ez! (16-15).

40. perc: az egyik oldalon Glandorf, a másikon Iváncsik G. volt eredményes (15-15).

39. perc: Perez suhintott a léc alá – második góljával 14-14-re módosult az állás.

38. perc: Gensheimer kapott két percet; Iváncsik G. a szélről csavart a kapuba.

37. perc: Fazekasnak köszönhetően nem kaptunk újabb gólt emberhátrányból.

36. perc: Kraus nagy erővel a kapu bal oldalába bombázott hétméteresből (12-14).

35. perc: Perez kiállíttatta Preisst, egyúttal hetest harcolta ki – Harsányi belőtte.

33. perc: Fazekas és Bitter is bemutatott egy-egy védést, de Kraus már betalált.

32. perc: Császár átadásából Zubai csökkentette a különbséget – 11-12 az állás.

31. perc: folytatódott a mérkőzés; Fazekas védéssel zárult az első német attak.

30. perc: Groetzki „jóvoltából” kétgólos hátrányban mehetünk pihenni (10-12).

30. perc: Fazekas védése után az egyenlítésért támadhattunk – eredmény nélkül.

28. perc: mi is tudunk gólt szerezni emberhátrányból – pontosabban Mocsai (10-11).

27. perc: Schucht már másodszor állították ki, hetesből módosult 9-11-re az állás.

25. perc: Kaufmann góljára Perez válaszolt – utóbbinak ez volt az első gólja a vb-n.

25. perc: Kaufmann emberhátrányban ismét a németeket juttatta vezetéshez (8-9).

24. perc: kettős emberelőnyben Ilyés belevezette a labdát a védőjébe. Nagy hiba volt.

24. perc: 8-8-nál a felsőléc sietett a segítségünkre, ezután Mocsai Lajos időt kért.

23. perc: Iváncsik G. védővel a nyakán rohant végig a pályán, de csak egyenlített.

22. perc: Harsányi végezte el az újabb magyar hétméretest – a kapuba pattintott.

21. perc: Mocsai mezhúzásért kapott két percet, átellenben Sprengerz leküldték.

21. perc: ezúttal Ilyés vezethette a kapusra a labdát, de gyenge ejtését fogta Bitter.

19. perc: Iváncsik Gegő ziccert rontott, de később Mocsai a léc alá durrantott (6-8).

18. perc: Kaufmann bombája beakadt, Császáré ugyanakkor kijött a kapufáról.

17. perc: Mocsai harcolta ki egy hetest, amit aztán Császár Bitterbe bombázott…

16. perc: Császár törte meg a több mint nyolcperes magyar gólcsendet (5-7).

13. perc: Gensheimer kapott labdát a szélen – sajnos ezőttal sem hibázott (4-7).

12. perc: Schuch két percre kiült; Gensheimer ejtett a szélről góltérően (4-6).

11. perc: zsinórban négy gólt lőttek a németek, Pfahl révén már vezetnek (4-5).

10. perc: Sprenger a jobb kapufa segítségével egyenlített – 4-1-ről lett 4-4. Kár érte…

9. perc: szerencséjük volt – Preiss a lécről kipattant labdát küldte a kapuba (4-3).

8. perc: Pfahl lövése nyomán átjutott a labda a gólvonalon – legalábbis a bírók szerint.

8. perc: Iváncsik T. gólja és egy újabb elpuskázott német attak végén időt kért a rivális.

7. perc: Fazekas eddig fantasztikusan véd, és előtte a fal is remekül sáncol.

6. perc: Hens mellé durrantott, átellenben támadóhibát fújtak a játékvezetők.

5. perc: újabb támadást védekeztünk ki, de eladtuk a labdát, s Preiss bevágta (3-1).

4. perc: Ilyés átlövésből, Mocsai megindulás végén volt eredményes (3-0).

2. perc: Fazekas még nem kapott gólt, két védése után Kaufmann mellé trafált.

2. perc: a két Iváncsik összjátéka után Gergő fejezte be az akciót – vezetünk.

1. perc: a magyar csapat kezdte a meccset; Schuch lövését védte a kapufa.

Perez Carlos csatlakozott a csapathoz, kezdő, Gál Gyula viszont nem játszik.

A magyar és a német csapatnak két-két pontja van a középdöntőben egy kör után.