Magyarország-Franciaország 24-37

Az Európa- és világbajnok, olimpiai aranyérmes franciák simán legyőzték a magyar csapatot a férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjében.

Vb, középdöntő, I. csoport, Jönköping, 1. forduló:
Magyarország-Franciaország 24-37 (13-18)

60. perc: a franciák megrázták magukat, és két gyors gólt szereztek – vége: 24-37.

59. perc: úgy tűnik, a hajrá a magyaroké, Katzirz gólját Mikler védése követte (24-35).

59. perc: egy gól itt, egy ott – a magyar találat Harsányi nevéhez fűződik (23-35).

58. perc: Harsányi javított, a szélről lőtt az időközben visszállt Omeyer kapujába.

57. perc: Junillion kapott két percet, mi meg büntetőt, csakhogy Harsányi kihagyta.

56. perc: válasz nélkül újabb két gólt szerzett a francia csapat, ezzel lett 21-34.

54. perc: Lékai lövését Karaboué nem tudta védeni, később Nagy mellé durrantott.

52. perc: Karabatic hatalmas gólt lőtt, majd kisvártatva pihenőt kapott (20-32).

51. perc: Nagy belelendült, egyéni villanás, betörés nyomán a bal felsőbe lőtt (20-31).

50. perc: Nagy Kornél bombázott a kapu bal oldalába, közben kapust cseréltünk (19-31).
Magyarország-Franciaország 24-37 1

49. perc: eladtuk a labdát, ebből megkaptuk a 30., majd később jött a 31. gól is…

48. perc: Gál is feliratkozott a gólszerzők közé, 18-29-re alakítva ezzel az állást.

47. perc: Sorhaindo megsérült, az általa kiharcolt hetest Honrubia vágta be (17-29).

46. perc: Abalo szélről, Sorhaindo pedig beállóból vette be Fazekas kapuját (17-28).

45. perc: meg van a tíz közte, de Accambray góljára Törő válaszolt, ezzel 17-26.

44. perc: Zubai már nem jöhet vissza, a lelátón nézheti végig a találkozót.

44. perc: oda az emberelőnyünk, miután Zubait is kiállították – öt az öt ellen.

43. perc: Gille két percre kiállt, közben az eredményjelzővel akadtak gondok.

42. perc: a gólt érő lövést követően Farenandez rosszul fogott talajt, megsérült.

42. perc: Katzirz átlövésből, majd Farenandez betörés után volt eredményes (16-25).

41. perc: Karaboué sokadik védését elől Karabatic fejelte meg egy góllal (15-24).

38. perc: Accambray és Farenandez is mattolta Fazekast, így már nyolc gól a különbség.

36. perc: Zubai gólját nem adták meg a bírók, Mocsaiét már igen – 15-21 az állás.

35. perc: jól védekeznek a franciák és Karaboué (nyolc védés) is elkapta a fonalat.

33. perc: Törő emberhátrányban kihagyott helyzete után két gólt is kaptunk (14-21).

32. perc: Gille beállóból talált be, később Zubait kiállították Accambray-ról (14-19).

31. perc: jó védekezés után az ápolásból visszatért Mocsai vágta be a ziccert.

30. perc: Fazekas védésével, illetve ötgólos francia vezetéssel zárult az első félidő.

29. perc: Fernandez és Accambray növelte a franciák előnyét – 18-13 jelenleg az állás.

28. perc: francia időkérést követően Abalo hiába talált be, mert rálépett a vonalra.

27. perc: Abalo pattintott a jobb felsőbe, Karaboué pedig hárította Gulyás lövését.

26. perc: Császár gólja után támadó hiba itt is, ott is, majd Fazekas védett (13-15).

24. perc: Accambray avatta fel a Miklert váltó, frissen beállt Fazekast (12-15).

24. perc: Ilyés szerezte a 12. magyar, Karabatic pedig a 14. francia találatot.

23. perc: Karabatic trükközött, eljátszotta, hogy passzol, de lőtt – sajnos jól (11-13).

21. perc: Császár átlövésére Roine irtózatosan nagy góllal válaszolt (11-12).

20. perc: Fernandez kétszer is beköszönt, így a franciáknál az előny (10-11).

19. perc: kiegészültünk, ennek örömére Mocsai megszerezte az ötödik gólját (10-9).

18. perc: Karabatic átlövésből a jobb alsóba küldte a labdát, és ezzel egyenlített (9-9).

17. perc: Zubainak kell leülnie két percre; Karabatic lövésénél Mikler nagyot védett.

17. perc: egygólos magyar vezetésnél Mocsai Lajos szövetségi kapitány időt kért.

15. perc: Császár eladta a labdát, de Guigou fölé vágta a ziccert – megúsztuk…

14. perc: Abalo a jobb szélről helyezte a labdát a hosszú felső sarokba, ezzel 9-8.

13. perc: a mindössze egy védést bemutató Omeyert időközben Karaboué váltotta.

12. perc: Roine-val nem tudunk mit kezdeni, de szerencsére ők sem Mocsaival (9-7).

11. perc: Ilyés pazar gólt szerzett – átlövésből a jobb felsőbe pattintott (8-6).

10. perc: az átlövésből eredményes Császár révén visszavettük a vezetést – 7-6 -ide.

9. perc: Mikler védése után Iváncsik Tamás került ziccerbe, csakhogy kihagyta.

8. perc: Schuch kapott kétperces büntetést, de a franciák rosszul passzoltak…

8. perc: az egyik oldalon Karabatic, a másikon Mocsai villant – utóbbi harmadszor (6-6).

7. perc: labdát veszítettek a franciák, a gyors akció végén Mocsai egalizált (5-5).

6. perc: Miklernek meg van az első védése, majd Mocsai a léc alá bombázott (4-5).

4. perc: Gille-nek köszönhetően fordítottak a franciák; Abalo góljával lett 3-5.

4. perc: Gille lövése is beakadt, ezután Omeyer védte Mocsai Tamás lövését (3-3).

3. perc: a forgatókönyv ugyanaz, mint az előbb: Roine góljára Ilyés válaszolt (3-2).

2. perc: Roine átlövésből egyenlített, a másik oldalon Ilyés is betalált (1-1).

1. perc: elkezdődött a mérkőzés, és máris vezetünk a címvédő franciák ellen (1-0).