Megszorongatták az Intert – videó

Leonardóval továbbra is hibátlan az Inter, de a címvédőt alaposan megizzasztotta a Cesena. Az egy meccsel kevesebbet játszó milánóiak már a negyedikek, hátrányuk mindössze hat pont.

A címvédő Inter hazai környezetben 3-2-re nyert a Cesena ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 16. fordulójából elhalasztott, és szerdán pótolt mérkőzésén. A december végén kinevezett brazil Leonardo irányításával továbbra is százszázalékos a gárda.

A hektikusan kezdődő találkozón a bajnok a 14. percben került előnybe. Eto’o egy csel után Militóval kényszerítőzött, majd laposan a sarokba lőtt. A Cesena védői még meg sem tárgyalták, ki hibázott a gólnál, amikor megkapták a másodikat is. Ezúttal is Eto’o volt a kiindulópont, passza után Pandev továbbított Milito elé, s az argentin megduplázta az előnyt. A dél-amerikai nem sokkal később összeszedett egy apróbb sérülést, s ezért átadta helyét Biabianynak.

A kétgólos előny olyannyira megnyugtatta a hazai bekkeket, főleg Materazzit, hogy díszkíséretet adva asszisztáltak Bogdani egyéni akciójához – az albán persze betalált. A milánói védelem hat perccel később is sóbálványként nyugtázta, ahogy az egykori interes Jimenez előreemelt labdája után Giaccherini dropból a kapuba helyez.

A hazai védők a 45. percben törlesztettek: előbb Chivu finom emelését Colucci vágta ki a vonalról, egy perccel később viszont Maicon ívelt középre, ahol a román hávéd érkezett, s erőből a kapuba stukkolt. Szünet után támadgatott az Inter, a 66. percben Eto’o a kapufát is megdöngette, viszont a 74. percben megfogyatkozó Cesena még tíz emberrel is veszélyt jelentett, a csereként beálló Budan akár egyenlíthetett volna, ehelyett Castellazzi kesztyűi közé lőtt.

Inter-Cesena – összefoglaló:

A Roma nyerte a városi derbit
A Roma szerdán 2-1-re nyert a városi rivális Lazio ellen, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé a labdarúgó Olasz Kupában. A találkozó előtt a két csapat szurkolói összecsaptak egymással, az eset során egy drukkert megkéseltek.

Genovában a Komant pihentető Sampdoria jókora drukk után lépett a legjobb nyolc közé. A hazaiak az első olaszországi találatát jegyző Macheda góljával vezettek, Isla azonban az utolsó percekben egyenlített, a hosszabbításban Denis az Udinesét juttatta előnyhöz.

Úgy tűnt, a Samp sorsa megpecsételődik, Dessenát ugyanis a 99. percben lezavarták a pályáról, Pazzini azonban a 108. percben büntetőből egyenlített. A tizenegyesrúgások alatt is késhegyen táncolt a hazai gárda: Ziegler rontott, viszont a két udinei gólszerző, Denis és Isla is követte, s ezzel a Sampdoria jutott tovább.

Serie A, elhalasztott mérkőzés – 16. forduló:
Inter-Cesena 3-2 (3-2)
Giuseppe Meazza, 52 507 néző. Vezette: Russo
Gól: Eto,o (14.), Milito (15.), Chivu (45.), illetve Bogdani (23.), Giaccherini (29.)
Kiállítva: Giaccherini (74.)
Inter: Castellazzi – Maicon, Lúcio, Materazzi, Chivu – J.Zanetti, Cambiasso, Sztankovics – Pandev (Cordoba, 85.) – Milito (Biabiany, 20.; Obi, 75.), Eto’o.
Cesena: Antonioli – Ceccarelli, Benalouane, Von Bergen, Lauro (Dellafiore, 64.) – Parolo, Colucci, Sammarco (Caserta, 69.) – Jimenez (Budan, 77.) , Bogdani, Giaccherini.

Az élcsoport:
1. Milan 41 pont (35-18, 20 mérkőzés), 2. Napoli 37 (30-20, 20), 3. Lazio 37 (26-18, 20), 4. Inter 35 (32-19, 19), 5. Roma 35 (28-24, 20), 6. Juventus 34 (35-25, 20), 7. Palermo 31 (33-25, 20),…17. Cesena 19 (15-25, 20)

Olasz Kupa, nyolcaddöntő:
Roma-Lazio 2-1 (0-0)
Gól: Borriello (53., 11-esből), Simplicio (77.), illetve Hernanes (58., 11-esből)

Sampdoria-Udinese 2-2 (1-0, 1-1, 1-2) – büntetőkkel: 5-4
Gól: Macheda (32.), Pazzini (108., 11-esből), illetve Isla (90.), Denis (92.)
Kiállítva: Dessena (99., Sampdoria)