Zanetti győzelemmel ünnepelt

Leonardo mérlege négyből négy az őszi szenvedés után életjeleket mutató Internél. A címvédő a Bologna elleni győzelemnek köszönhetően megelőzte a Romát. Javier Zanetti újabb csúcsot állított be. Videó.

A találkozón az Inter már az elején magához vette a kezdeményezést, a 4. percig Lúcio és Milito is helyzetbe került, majd Eto’o lapos lövését védte Viviano. A vendégcsapat a kezdeti bizonytalankodás után rendezte sorait, de így is csak a 20. percig húzta.

Ekkor Mudingayi labdavesztése után Eto’o lépett meg, s passzára Sztankovics érkezett a legjobb ütemben. Kilenc perccel később Motta emelt tökéletesen Milito elé, s a tavaszi nagy Inter-menetelés egyik főhőse átemelt a bolognai kapuson. A másik kapu előtt a veterán Di Vaio okozott gondot, összességében azonban a bajnok megérdemelt előnnyel vonulhatott pihenőre.

Térfélcsere után Eto’o lett a főszereplő. Gimenez és Di Vaio helyzeteivel a látogató ellőtte puskaporát, nem úgy a fekete-kékek: a 63. percben Milito és Eto’o kényszerítőzött, és a kameruni háromra növelte a különbséget. A támadó nem sokkal később duplázott, szabadrúgásból helyezett Viviano kapujába.

Inter-Bologna – összefoglaló:

A negyedik gól előtt Zanetti ellen szabálytalankodtak – az argentin győzelemmel ünnepelt: a Serie A-ban 519. alkalommal húzta magára az Inter mezét, s ezzel beérte a klublistát vezető legendás Giuseppe Bergomit (az összes meccset tekintve még van „ledolgozni való”: a 725 szerepléssel második helyen álló argentinnal szemben Bergomi előnye 33 meccs).

A hajrában Gimenez lecsapott a lehetőségre és szépített, de ekkor már késő volt. Az Inter zsinórban negyedik – ebből harmadik bajnoki – mérkőzését is megnyerte, s ezzel egyre jobban felzárkózik az élmezőnyre.

A Bologna négy nap alatt öt pontot vesztett: mivel a vezetőség továbbra is tartozik a futballistáknak, a klubtól két pontot levont a liga – így a korábbi büntetésnek köszönhetően, a pályán 25 pontot szerző vörös-kékek, jelenleg 22 ponttal a 15. helyen állnak.

Serie A, 20. forduló:
Inter-Bologna 4-1 (2-0)
Giuseppe Meazza, 60 ezer néző. Vezette: Gava
Gól: Sztankovics (20.), Milito (30.), Eto’o (63., 72.), illetve Gimenez (77.)
Inter: Castellazzi – Maicon, Lúcio, Cordoba, Chivu – Zanetti (Santon, 86.), Cambiasso, Thiago Motta (Mariga, 68.) – Sztankovics – Eto’o (Pandev, 75.), Milito.
Bologna: Viviano – Garics, Portanova, Britos, Rubin – Perez, Mudingayi (Gimenez, 50.), Della Rocca – Ekdal (Casarini, 71.) – Ramirez (Buscé, 81.), Di Vaio.

Napoli-Fiorentina 0-0

Az élcsoport:
1. Milan 40 pont (34-17, 19 mérkőzés), 2. Napoli 37 (30-20), 3. Lazio 34 (25-18, 19), 4. Inter 32 (29-17, 18), 5. Roma 32 (27-24, 19), 6. Palermo 31 (32-22, 19), 7. Juventus 31 (33-24, 19),…10. Fiorentina 24 (20-20, 19),…15. Bologna 22 (20-28)