Rudolf Buffonnak is beköszönt

A Genoa kölcsönben Bariba került magyarja egyenlített a Juventus ellen, azonban a kispadról nézhette végig, ahogy a torinóiak végül megnyerik a meccset. Totti visszakerült a Roma kezdőcsapatába. Videó.

Torinóban a Juve hívei gólfesztivált vártak a sereghajtó Bari ellen, ám annak ellenére csalatkozniuk kellett, hogy az első félidőben fölényben játszót kedvencek Del Piero „szokásos” szabadrúgása révén a 43. percben vezetést szereztek.

Fordulás után ugyanis a Bari lépett fel aktívabban, s a kivárásra játszó hazaiakat – ki más? – a héten megszerzett Rudolf Gergely (képünkön még a Genoa mezében) büntette. A magyar a meccs előtt említette, hogy góllal szeretne bemutatkozni az Öreg Hölgy ellen, s bejött: az 57. percben Alvarez térül-fordult a bal oldalon, majd a magyar elé tálalt, aki a tizenhatoson belülről legyőzte Buffont.

Juventus-Bari – Rudolf gólja:

A folytatásban azonban a Bari szakvezetője, Giampiero Ventura is túl óvatosnak bizonyult. Támadóit lecserélve csapatára húzta a Juventust, s a hazai gárda a 79. percben Aquilani távoli lövésével ismét előnybe került. A folytatásban a Bari már nem tudott újítani.

Ahogy a Genoa sem. A magyar válogatott támadót lepasszoló genovaiak saját pályájukon kaptak ki az Udinesétől: a Rudolf helyett érkező argentin Mauro Boselli vasárnap még nem kapott lehetőséget. A Cesena pályáján vizitáló Roma ismét Francesco Tottival kezdett, a fővárosiak azonban sokáig nem tudtak mit kezdeni a betömörülő hazaiakkal. Végül Simplicio és a hazai Pellegrino közösen hozta össze az AS győztes gólját: Borriello emelt középre, Antonioli kiütötte Simplicio elé, a brazil ívelése után Pellegrino a saját kapujába továbbított.

A városi riválishoz hasonlóan a Rómába, a Lazióhoz látogató Sampdoria is vereséget szenvedett (Kozak a hajrában talált a kapuba), Koman Vladimir végigjátszotta a 90 percet. Vass Ádám viszont a cserepadról nézte végig, ahogy a Brescia legyőzi a Parmát

Serie A, 20. forduló:
Juventus-Bari 2-1 (1-0)
Torino, Olimpico, 22 ezer néző. Vezette: Brighi
Gól: Del Piero (43.), Aquilani (79.), illetve Rudolf (57.)
Juventus: Buffon – Sörensen (M. Motta, 64.), Bonucci, Chiellini, Traoré (Grygera, 78.) – Kraszics, Aquilani, Sissoko, Pepe – Del Piero, Giannetti (Martinez, 58.)
Bari: J. Gillet – A. Masiello, M. Rossi, Glik, Belmonte – E. Alvarez, M. Donati, Gazzi, Jaime – Rudolf (Castillo, 76.), Kutuzov (Okaka Chuka, 51.)

Brescia-Parma 2-0 (1-0)
Gól: Bega (45.), Alessandro Diamanti (88.)
Kiállítva: Paci (29., Parma)

Catania-Chievo 1-1 (1-0)
Gól: Lopez (29. – 11-esből), illetve Pellissier (64.)

Cesena-Roma 0-1 (0-0)
Gól: Pellegrino (öngól, 89.)

Genoa-Udinese 2-4 (1-1)
Gól: Milanetto (45.), Destro (58.), illetve Armero (27.), Di Natale (56.), Sanchez (70.), Denis (90.)

Lazio-Sampdoria 1-0 (0-0)
Gól: Kozak (84.)

Cagliari-Palermo 3-1 (1-0)
Gól: Matri (23.), Nocerino (öngól, 47.), Biondini (54.), illetve Pastore (50.)

Az élcsoport:
1. Milan 40 pont (34-17, 19 mérkőzés), 2. Napoli 37 (30-20), 3. Lazio 37 (26-18), 4. Roma 35 (28-24), 5. Juventus 34 (35-25), 6. Inter 32 (29-17, 18)…10. Sampdoria 26 (20-18, 19),…18. Brescia 18 (17-26), …20. Bari 14 (13-30)