Döntetlen a liverpooli rangadón

Nem avattak győztest a liverpooli rangadón. Az Anfielden a házigazdák játszottak fölényben, de tízpercnyi rövidzárlat is elég volt ahhoz, hogy az Everton pontot csenjen. Videó.

Továbbra sem akar beindulni a Liverpool szekere. Az FC ismét döcögős meccsen van túl, de legalább sikerült megmenteni Kenny Dalglish visszatérését az Anfieldre. A liverpooli rangadó hajtós, sokhelyzetes mérkőzést hozott, mindkét csapat nyerhetett volna.

Az első játékrész a vörösöké volt. A hazai csapat elszántan kezdett, s olykor sokpasszos játékkal is próbálkozott, igaz, Spearing egy eladott labdája után Beckford igyekezett átemelni Reinát – nem sikerült. Az Everton lehetősége után sorjáztak a hazai helyzetek. Szöglet után Torres lőtt mellé-fölé, majd a spanyol eliszkolt Distin és Heitinga mellett, passza után azonban Kuyt rontott közelről.

A holland viszont alaposan benne volt az első gólban. Tim Howard előbb a fejesét, majd az ismétlését is védte, a második kipattanó azonban Meirelesé lett, s a portugál nem hibázott. A hajrá is a vendéglátóké volt, viszont Torres és a gólszerző is elpuskázta ziccerét.

Szünet után az Everton harminc másodperc alatt egyenlített. Szabadrúgás után az egyedül felejtett Distin fejelt Reina hálójába. Hat perccel később már a vendégeknél volt az előny – Leon Osman tört be a tizenhatosra, Beckford elé játszott, s a csatár ellőtt Reina mellett. A Liverpoolt sokkolta az eredmény.

Liverpool-Everton – összefoglaló:

Az Everton lassítani próbálta a játékot. Ez egy ideig sikerült, viszont a 66. percben Howard csak szabálytalanul tudta megállítani Maxi Rodriguezt, s a megítélt büntetőt Kuyt bevágta. A folytatásban ismét visszatért a kétkapus játék, a gólhoz legközelebb Torres járt, ám a spanyol finom emelése célt tévesztett. Maradt a 2-2, s ez igazából egyik csapatnak sem jó.

Nem tört meg az évtizedes Spurs-átok
A Tottenham Hotspur gól nélküli döntetlent játszott a veretlenül listavezető és hozzá hasonlóan BL-nyolcaddöntős Manchester Uniteddel. A londoniak legutóbb 2001-ben tudtak nyerni a Vörös Ördögök ellen, az azóta lejátszott 20 egymás elleni találkozón nem jártak sikerrel.

Hannoveri siker Frankfurtban
A Hannover simán nyert Frankfurtban a Bundesliga első tavaszi fordulójának vasárnapi játéknapján.

Premier League, 23. forduló:
Liverpool-Everton 2-2 (1-0)
Anfield, 44 795 néző. Vezette: Dowd
Gól: Meireles (29.), Kuyt (68. – 11-esből), illetve Distin (46.), Beckford (52.)
Liverpool: Reina – M. Kelly, Skrtel, Agger (Kirjakosz, 46.), G. Johnson – Raul Meireles (Shelvey, 81.), Spearing, Lucas – Kuyt, Fernando Torres, Maxi Rodriguez
Everton: Howard – P. Neville, Heitinga, Distin, Baines – Coleman, Fellaini, Arteta, Osman (Rodwell, 78.) – Beckford (Vaughan, 74.), Anichebe (Biljaletdinov, 82.)

Birmingham-Aston Villa 1-1 (0-0)
Gól: Johnson (49.), illetve Collins (73.)

Sunderland-Newcastle United 1-1 (0-0)
Gól: Gyan (94.), illetve Nolan (52.)

Tottenham-Manchester United 0-0
Kiállítva: Rafael (73., MU)

Az élcsoport:
1. Manchester United 45 pont (43-19, 21 mérkőzés), 2. Manchester City 45 (37-19), 3. Arsenal 43 (45-22, 22), 4. Chelsea 38 (38-19, 22), 5. Tottenham 37 (31-25, 22), 6. Sunderland 34 (26-23), 7. Bolton 30 (34-31),… 12. Everton 26 (25-27, 22), 13. Liverpool 26 (27-31, 22)