Priskin volt az Arsenal végzete

A magyar támadó előbb ollózva talált a londoniak kapujába – (ezt még érvénytelenítették), majd eldöntötte a meccset. A Ligakupa elődöntőjének első felvonásán az Ipswich 1-0-ra legyőzte az Arsenalt. Videó.

Priskin Tamás találatával az Arsenal egygólos vereséget szenvedett a másodosztályú Ipswich Town otthonában, az angol Ligakupa elődöntőjének első mérkőzésén, így hátrányból várja majd a visszavágót.

A magyar válogatott csatár a 78. percben szerezte a győztes gólt. A 90. percben lecserélt játékos az első félidőben szépségdíjas gólt is lőtt, de hiába bombázott ollózva a vendégkapuba, a bíró les miatt érvénytelenítette a találatot. A hazaiak kapuját a szintén válogatott Fülöp Márton védte.

A Portman Roadon Ian McParland csapata némi meglepetésre fölényben játszott a fővárosiakkal szemben, ez pláne annak tükrében volt meglepő, hogy az Ipswich pár nappal korábban úgy búcsúzott az FA-kupából, hogy a Chelsea ellen hét gólt kapott. Pedig Arséne Wenger öt évnyi sikertelenség után legalább a Ligakupát szeretné – ezt jelezte az is, hogy Theo Walcott, Cesc Fabregas és Andrej Arsavin is pályára lépett.

Priskin gólja:

Az első félidőben is a hazaiak voltak veszélyesebbek, Priskin már a 13. percben célbavette Szczesny kapuját, az első londoni lövést Walcott küldte Fülöp Márton kapujára – a játékrész hajrájában. A legnagyobb ziccer azonban Priskinhez fűződött. Carlos Edwards tört be, Colin Healy továbbtette a labdát, s Priskin ollózva a kapuba lőtt, Atkinson viszont les miatt érvénytelenítette a találatot.

Szünet után is az Ipswich próbálkozott többet, s bár az Arsenal is kihagyott egy nagy lehetőséget Fabregas révén, a végén a hazaiak örülhettek: a 78. percben Priskin mindenkit faképnél hagyott, s hidegvérűen ellőtte a labdát Szczesny mellett. A 90. percben lecserélt magyart állva tapsolta a stadionba kilátogató közel 30 ezer néző.

Kikapott a Liverpool
A Liverpool 2-1-re kikapott a Blackpool vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság 19. fordulójából elhalasztott és szerdán bepótolt mérkőzésén.

Ligakupa, elődöntő, első mérkőzés:

Ipswich Town (II. osztályú)-Arsenal 1-0 (0-0)
Portman Road, 29 146 néző. Vezette: Atkinson
Gól: Priskin (78.)
Ipswich: Fülöp – Peters, McAuley, Delaney, O’Dea – Edwards, Norris, Healy, Kennedy – Wickham, Priskin (Murray, 90.)
Arsenal: Szczesny – Koscielny, Djourou, Eboue, Gibbs – Fabregas, Walcott, Denilson, Wilshere (A Song, 68) – Arsavin (Vela, 80) – Bendtner (Chamakh, 68)

Premier League
A 19. fordulóból elhalasztott mérkőzésen:
Blackpool-Liverpool 2-1 (1-1)
Gól: Taylor-Fletcher (12.), Campbell (69.), illetve Torres (3.)

Az élcsoport:
1. Manchester United 44 pont (43-19, 20 mérkőzés), 2. Manchester City 42 (33-16, 22), 3. Arsenal 40 (42-22, 21), 4. Tottenham 36 (31-25, 21), 5. Chelsea 35 (36-19, 21), 6. Sunderland 33 (25-22, 22),…9. Blackpool 28 (29-33, 20),…13. Liverpool 25 (25-29, 21)