A Hércules az Atléticót is lelépte

A korábban a Barcelonát is megtréfáló "óriásölő" Hércules az Európa Liga győztesét is eltángálta a Primera División 18. fordulójának hétfői zárómérkőzésén. Videó.

A két csapat mérkőzésének kimenetele már a szünet előtt eldőlt. A hatalmas iramban kezdő, és pontosan játszó hazai együttes az első félidőben négy gólt pakolt a jobb sorsra érdemes David de Gea kapujába, s az Atlético számára innen nem volt visszaút.

Tote vezető találata után Valdez került helyzetbe, majd a fővárosiak lehetőségét – Filipe futott el a jobb szélen, lövését védte Calatayud – követően kettőre nőtt a különbség: Valdez másodszorra már nem hibázott. Pena baloldali beívelése után Thomert is eredményes volt, míg a hajrában Trezeguet első lövéséből rögtön gólt ünnepelhetett.

Hércules-Atlético – összefoglaló:

Térfélcsere után a madridiak már a büszkeségükért is harcoltak, s Quique Sanchez Flores szakvezető szavai (illetve cseréi) nyomán felnőttek a feladathoz. Fran Merida helyzete után Agüero szabadrúgásból lőtt a kapufára (erre Valdez szintén kapufával válaszolt), míg a hajrában Reyes állította be a végeredményt.

A hatodik Atlético lemaradása már 22 pont a Barcelonával szemben – a Hércules pedig épp ennyi pontot gyűjtött.

Primera División, 18. forduló:
Hércules-Atlético Madrid 4-1 (4-0)
Alicante, José Pérez stadion, 25 ezer néző. Vezette: Romero
Gól: Tote (11.), Valdez (23.), Thomert (32.), Trezeguet (44.), illetve Reyes (89.)
Hércules: Calatayud – Cortes, Abraham Paz, Pamarot, Pena – Fritzler, Aguilar – Tote (Cristian Hidalgo, 64.), Valdez (Rufete, 76.), Thomert (Sendoa, 52.) – Trezeguet
Atlético: De Gea – Ujfalusi, Godin, A. Dominguez, Filipe – Raul Garcia (Koke, 60.), Mario Suarez (Fran Merida, 46.), Paulo Assuncao, Reyes – Diego Costa, Agüero (Forlán, 78.)

Az élcsoport:
1. Barcelona 49 pont (57-10), 2. Real Madrid 47 (46-16), 3. Villarreal 36 (34-18), 4. Valencia 34 (27-20), 5. Espanyol 31 (23-24), 6. Atlético 27 (28-23)…11. Hércules 22 (22-26)