Ismét botlott a Chelsea

Carlo Ancelotti legénysége a Premier League 22. fordulójában a Wolverhampton Wanderers vendégeként szenvedett 1-0-ás vereséget. Nem volt gól az Arsenal-City rangadón. Videó.

Folytatódott a Chelsea vesszőfutása. A címvédő már az ötödik percben hátrányba került a Molineux stadionban: szöglet után Elokobi belepiszkált a labdába, ez irányt változtatott Bosingwán, s máris vezetett a Wolves.

A folytatásban a Chelsea egymás után alakította ki helyzeteit (valamennyit elpuskázták, ám a hazaiak fiatal kapusa, a walesi Hennessey alaposan kitett magáért), viszont annak is örülhetett, hogy 1-0 maradt a végeredmény: a hajrában Hunt kapufát lőtt.

Wolverhampton-Chelsea – összefoglaló:

A kapufa a londoni Emirates stadionban is főszerepet játszott. Az Arsenal hazai környezetben gólnélküli döntetlent ért el a Manchester City együttesével, s ezzel a két üldöző a Manchester United malmára hajtotta a vizet: mivel a Tottenham is kikapott, az élcsoportból csak a listavezető tudott győzni a hétközi fordulóban.

A hazaiak óriási tempóval kezdtek a manchesteriek ellen, viszont a hátrébbhúzódó vendégek előtt is nyíltak lehetőségek. Arsenal-labdajáratás, City-kontrák: az egyik oldalon Fabregas, majd Wilshere és Walcott került kecsegtető helyzetbe, a másik oldalon Milner veszélyeztetett. A 28. percben a fővárosiak spanyol csapatkapitánya már Joe Hartot is legyőzte, a kapus azonban „kiimádkozta” a végül a kapufán csattanó lövést.

Térfélcsere után állandósult az Arsenal fölénye, viszont a helyzetek befejezése akadozott, s amikor lehetőség nyílt, Hart remekelt. Az angol válogatott kapusa Van Persie felső sarokra tartó lövését ujjheggyel tolta fölé, míg a hajrában szintén a hollandot kergette őrületbe. Az utolsó percekben Zabaleta és Sangna kakaskodott kiállítást érően – maradt a 0-0, s ez a Manchester United számára a lehető legjobb eredmény.

Arsenal-Manchester City – összefoglaló:

A Liverpool újabb vereséget szenvedett, a vörösök ezúttal a Blackburn Rovers otthonában kaptak ki 3-1-re, a cserepadon ott ült Gulácsi Péter, a klub magyar kapusa. Roy Hodgson szakvezető egyre nehezebb helyzetbe kerül, kérdés, mikor fogy el a tulajdonosok türelme?

Premier League, 22. forduló:
Arsenal-Manchester City 0-0
Emirates stadion, 60 085 néző. Vezette: Jones
Kiállítva: Sagna (89.), illetve Zabaleta (89.)
Arsenal: Fabianski – Sagna, Djourou, Koscielny, Clichy – Song, Wilshere (Bendtner, 81.) – Walcott (Arsavin, 69.), Fabregas, Nasri – Van Persie
City: Hart – Richards, Kompany, Kolo Touré, Zabaleta – De Jong, Barry – Milner, Yaya Touré, Jo (Adam Johnson, 64.) – Tévez (Boateng, 90.)

Aston Villa-Sunderland 0-1 (0-0)
Gól: Bardsley (80.)
Kiállítva: Heskey (69.), illetve Zenden (85.)

Newcastle United-West Ham 5-0 (3-0)
Gól: Best (18., 39., 60.), Nolan (45.), Lövenkrands (63.)

Wolverhampton-Chelsea 1-0 (1-0)
Gól: Bosingwa (öngól, 5.)

Blackburn-Liverpool 3-1 (2-0)
Gól: Olsson (32.), Benjani (38., 57.), illetve Gerrard (81.)

Bolton-Wigan Athletic 1-1 (0-0)
Gól: Moreno (54.), illetve Stam (80.)

Everton-Tottenham 2-1 (1-1)
Gól: Saha (3.), Coleman (76.), illetve Van der Vaart (11.)

Az élcsoport:
1. Manchester United 44 pont (43-19 , 20 mérkőzés), 2. Manchester City 42 (33-16), 3. Arsenal 40 (42-22, 21), 4. Tottenham 36 (31-25, 21), 5. Chelsea 35 (36-19, 21), 6. Sunderland 33 (25-22), 7. Bolton 30 (34-29)