Xavi újabb mérföldköve

A címvédő Barcelona Pedro duplázásának köszönhetően nyert a Levante ellen a Primera División 17. fordulójának vasárnapi játéknapján. A meccsen Xavi klubcsúcsot állított be. Videó.

A barcelonai Camp Nouban egy perctől eltekintve végig vidám volt a hangulat. A meccs előtt a 67 esztendős korában elhunyt egykori Barca-játékos, Ramón Montesinos emléke előtt tisztelgett a közel 72 ezer drukker. A hazaiak toldott-foldott védelemmel – eltiltás és sérülés miatt Pique és Puyol is hiányzott – álltak fel, de az Argentínából hazatérő Messi is pihenőt kapott.

Az első játékrész a kínlódás jegyében telt: a gránátvörös-kékek járatták a labdát, a kupában a Realtól nyolc gólt „benyelő” Levante viszont jól tömörült, így helyzet alig adódott Manolo Reina kapuja előtt. Sőt, a félidő legnagyobb lehetőségét a vendégcsapat alakította ki, Rafa Jorda Valdes hibája után közel került a gólszerzéshez.

Szünet után viszont megtört a jég. Dani Alves passza után Pedro szerzett vezetést, s a fiatal támadó nem sokkal később kettőre növelte a különbséget – másodjára is brazil csapattársa volt a feladó. Pedro a harmadikhoz is közel járt, az este találatát viszont a vendég, pontosabban két csereembere hozta össze: Valdo labdáját Stuani kapásból helyezte Valdes hálójába – a mozdulatot a Camp Nou közönsége tapssal jutalmazta. A hajrában mindkét csapat megelégedett az addigi teljesítménnyel, s így a Barca ötpontosra növelte előnyét a Reallal szemben – a Kakával kiegészülő madridiak hétfő este a Getafe otthonában lépnek pályára.

Barcelona-Levante – összefoglaló:

A barcelonai meccs egyben Xavi ünnepét is jelentette: a FIFA-Aranylabda szavazás első három helyezettje közé bekerülő középpályás 549. alkalommal lépett pályára a katalán csapatban, ezzel beállította az eddigi rekordot, melyet az 1989-ben visszavonult Migueli, teljes nevén Miguel Bernardo Bianquetti, tartott. A világbajnok Xavi 367 bajnoki, 110 Bajnokok Ligája-, 45 Király Kupa-, 13 UEFA Kupa-, 8 spanyol Szuperkupa-, 4 klubvilágbajnoki és 2 európai Szuperkupa-mérkőzésen lépett pályára a Barcelona színeiben.

A Sevilla egy gólt hozó mérkőzésen gyűjtötte be a három pontot az Osasunával szemben. A vesztes vendégcsapatban Vadócz Krisztián végig a pályán volt. A Mestallában a Valencia a kilencvenkettedik percben esett góllal nyert az Espanyol ellen.

Primera División, 17. forduló:
Barcelona-Levante 2-1 (0-0)
Camp Nou, 71 681 néző. Vezette: Pérez Lasa
Gól: Pedro (47., 58.), illetve Stuani (79.)
Barcelona: Víctor Valdes – Alves, Busquets, Abidal, Maxwell (Milito, 76.) – Xavi, Mascherano (Thiago, 49.), Iniesta – Pedro, Villa, Krkic (Keita, 65.).
Levante: Reina – Cerra, Nano, Robusté, Del Horno – Juanlu (Xisco Muñoz, 72.), Pallardó, Xisco Nadal (Valdo, 70.), Larrea, Xavi Torres – Rafa Jordá (Stuani, 70.).

Sporting Gijón-Málaga 1-2 (1-1)
Gól: Castro (42., 11-esből), illetve Weligton (45.), Apono (59.)

Bilbao-Deportivo La Coruna 1-2 (0-1)
Gól: Llorente (86.), illetve Adrian (22., 52., az első 11-esből)
Kiállítva: San Jose (34.), illetve Rodriguez (45.)

Sevilla-Osasuna 1-0 (1-0)
Gól: Kanouté (36.)

Valencia-Espanyol 2-1 (1-1)
Gól: Aduriz (29.), Mata (92.), illetve Costa (öngól, 45.)
Kiállítva: Aduriz (61., Valencia)

Az állás:
1. Barcelona 46 pont (53-10), 2. Real Madrid 41 (39-12, 16 mérkőzés), 3. Villarreal 33 (30-14, 16), 4. Valencia 31 (26-20), 5. Espanyol 28 (19-24), 6. Atlético 26 (27-19, 16), 7. Getafe 26 (26-22, 16)