Birminghamben nyert az Arsenal

Az Arsenal magabiztos, háromgólos győzelmet aratott Birminghamben a Premier League 21. fordulójának szombati játéknapján.

A korábbi idegenbeli kiránduláshoz (a Wigan elleni 2-2-höz képest) nyolc helyen változó londoni csapat jól kezdett a szervezett és robusztus City ellen, elsősorban Samir Nasri és Cesc Fabregas volt elemében, de a középpályán Jack Wilshere és Alex Song is remekelt.

Alig telt el negyedóra, és máris vezettek a vendégek. Mivel a City játékosai elsősorban kemény belépőkkel igyekeztek elejét venni a fővárosi támadásoknak, a londoniak egyre többször jutottak veszélyes szabadrúgáshoz. A 13. percben Van Persie lövése megpattant a falon, s ez becsapta Ben Fostert. Az eseménytelenebb első félidő után a City is támadgatott, Larsson szabadrúgása után Fabianski nyújtózott nagyot, majd a svéd egy szemfüles passzal Jerome-ot ugratta ki, a támadó továbbadta, azonban Roger Johnson egy tempót késett.

Birmingham-Arsenal – gólok:

Nem kellett sokat várni az Arsenal válaszára. Wilshere lőtt fölé, percekkel később Nasri lépett meg, de nem tudta legyőzni Fostert. Az 58. percben Nasri ismételhetett, s ezúttal már nem hibázott. A meccs a 66. percben eldőlt. Ismét az Arsenal járatta a labdát, az egyedül hagyott Fabregas lőtt, s Foster és Johnson közreműködésével megszületett a harmadik, mindent eldöntő gól.

Az Arsenal így tartja a lépést a listavezető Manchester Uniteddel, hátránya két pont – igaz, egy mérkőzéssel többet játszott.

Premier League, 21. forduló:

Birmingham City-Arsenal 0-3 (0-1)
St. Andrews Ground, 24 341 néző. Vezette: Walton
Gól: Van Persie (13.), Nasri (58.), Johnson (öngól, 66.)
Birmingham: Foster – Carr, Dann, R. Johnson, Ridgewell – B. Ferguson – Larsson, Bowyer (Zsigics, 69.), C. Gardner, Beausejour (Hleb, 60.) – Jerome (Phillips, 80.)
Arsenal: Fabianski – Sagna, Koscielny, Djourou, Clichy – Song, Wilshere (Denilson, 79.) – Walcott (Arsavin, 79.), Fabregas, Nasri – Van Persie

Az élcsoport:
1. Manchester United 41 (41-18, 19 mérkőzés), 2. Manchester City 41 (33-16), 3. Arsenal 39 (42-22, 20), 4. Tottenham 36 (30-23, 20), 5. Chelsea 34 (33-15, 19), 6. Sunderland 30 (24-22), 7. Bolton 29 (33-28)