Berbatov vezette a manchesterieket

A listavezető United a két gólt szerző Dimitar Berbatov vezetésével könnyedén nyert a vendég Sunderland ellen az angol labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában.

A mérkőzést az elejétől végig uralmuk alatt tartó manchesteriek a lehető legjobb összeállításban kezdtek, így az influenzából felépülő Anderson is Vidics is pályára lépett (Nani és Fletcher viszont nem lehetett ott a kezdő sípszónál).

A United már az 5. percben betalált, ekkor a szélt cserélő Giggs tűnt fel a jobb oldalon, beadását Rooney visszaemelte Berbatov elé, s a bolgár a kapuba fejelt. Berbatov az első negyedóra végén a kapufát is megkocogtatta, majd Anderson találta telibe a felső lécet. A félidő hajrájára a Sunderland feljavult ugyan, a nagyobb helyzetet azonban a MU, jelesül Rooney tékozolta el, a támadó méterekről helyezett Gordon kesztyűibe.

Szünet után Malbranque és Gyan, majd Vidics hagyott ki komolyabb lehetőséget, míg szűk egyórányi játék után Berbatov állította be a végeredményt. A támadó lövése megpattant Anton Ferdinandon, s ez becsapta a vendégkapust. A folytatásban Berbatov még elpuskázott egy helyzetet (az Andersont váltó Gibson passzolt remekül), de maradt a 2-0, s ez azt jelenti, hogy a tavalyi ezüstérmes növelte előnyét az élen, egyben továbbra is veretlen a pontvadászatban.

Geráék “hatpontos” meccset buktak el
A Gera Zoltánnal felálló Fulham hazai környezetben 3-1-es vereséget szenvedett a játéknap előtt sereghajtó West Ham Unitedtől. A magyar válogatott csapatkapitánya végigjátszotta az összecsapást.

Gól: Taylor (39.), Elmander (86.)

Newcastle United-Manchester City 1-3 (0-2)
Gól: Carroll (72.), illetve Barry (2.), Tévez (5., 81.)

Wolverhampton-Wigan Athletic 1-2 (0-2)
Gól: Fletcher (87.), illetve Rodallega (9.), Cleverley (20.)

Fulham-West Ham United 1-3 (1-2)
Gól: Hughes (11.), illetve C. Cole (37., 73.), Piquionne (45.)

Aston Villa-Tottenham 1-2 (0-1)
Gól: Collins (82.), illetve Van der Vaart (23., 67.)
Kiállítva: Defoe (28., Tottenham)

Blackpool-Liverpool – elhalasztva

Everton-Birmingham City – elhalasztva

Az élcsoport:
1. Manchester United 37 (38-16, 17 mérkőzés), 2. Manchester City 35 (28-16), 3. Arsenal 32 (34-19, 17), 4. Chelsea 31 (31-12, 17), 5. Tottenham 31 (27-23), 6. Bolton 29 (32-25), 7. Sunderland 27 (21-20)