Tévezzel bukott a City

Az elvágyódó Carlos Tévez körüli herce-hurca nem múl el nyomtalanul Manchesterben, a City ugyanis otthonában kapott ki a kiesés elől menekülő Evertontól. Videó.

A Manchester City úgy lépett pályára, hogy győzelme esetén átvehette volna a vezetést a két meccsel kevesebbet teljesítő Unitedtől. Ám már a 20. percben kettővel vezettek a vendégek.

Az ismerkedés fázisában a liverpooliak gondoltak egy merészet, a Bayern München által is figyelt Baines ívelése után Coleman visszatette a labdát Tim Cahillnek, s az ausztrál az ilyen lehetőséget ritkán hagyja ki.

Negyedóra elteltével növelte előnyét az Everton. Ismét Baines és Cahill volt a két főszereplő, ezúttal a támadó középpályás ugratta ki a ballábas védőt, aki jobbal is igazolta, miért tartják egyre többre.

Manchester City-Everton – gólok:

A folytatásban a labdát addig is többet birtokló City nyomása nőtt ugyan, góllá azonban csak a hajrában érett, akkor, amikor a vendégek Anichebe két buta sárgája után megfogyatkoztak. Adam Johnsont üresen hagyták a védők, a szélső passza után Yaya Touré lőtt,s a labda irányt változtatva Jagielkán, becsapta Howardot.

A City egyre lendületesebben rohamozott, ám csak kapufáig jutott (Balotelli), az Everton így értékes győzelemmel távozott a City of Manchester stadionból.

Premier League, 18. forduló:
Manchester City-Everton 1-2 (0-2)
City of Manchester, 45 028 néző. Vezette: Walton.
Gól: Jagielka (öngól, 72.), illetve Cahill (4.), Baines (19.)
Kiállítva: Kolo Toure (90.), illetve Anichebe (60.)
City: Hart – Zabaleta, Kompany, Kolo Touré, Kolarov – Milner (Adam Johnson, 46.), Yaya Touré, Barry, Silva – Tévez, Balotelli (Jo, 83.)
Everton: Howard – P. Neville, Distin, Jagielka (Hibbert, 79.), Baines – Coleman (Saha, 76.), Rodwell, Fellaini, Osman (Biljaletdinov, 74.) – T. Cahill – Anichebe

Az állás:
1. Manchester United 34 (36-16, 16 mérkőzés), 2. Arsenal 32 (34-19, 17), 3. Manchester City 32 (25-15), 4. Chelsea 31 (31-12, 17), 5. Tottenham 27 (25-22, 17), 6. Sunderland 27 (21-18), 7. Bolton 26 (30-25), …14. Everton 21 (20-21)