Gyurta ezüstérmes Dubaiban

Gyurta Dániel ezüstérmet szerzett 200 méter mellen a Dubaiban zajló rövidpályás úszó-világbajnokságon.

A Jövő SC 21 éves klasszisa 2:03.47-es idővel lett második a 2:03.12-vel célba csapó japán Ázsia-bajnok, Tomita Naoja mögött. A mondhatni szokásos gyengébb rajt után Gyurta – aki amúgy 2:00.67 perccel a világcsúcsot tartja – hamar felért legfőbb riválisa mellé, de – bár végig szorosan mögötte haladt – beérnie és lehajráznia nem sikerült.

A szám háromszoros rövidpályás kontinenselsője, az 50-es medencében 200 méter mellen olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok az első magyar úszó, aki 25 méteres medencében vb-második tudott lenni. Gyurta 100 méteren csütörtökön hatodik lett, 200-as sikerével pedig az első magyar éremszerző a Dubaiban zajló világbajnokságon.

A 200 női hát fináléjában Jakabos Zsuzsanna a nyolcadik helyen végzett 2:06.74-gyel, míg Verrasztó Evelyn hatodik lett 100 vegyesen. A szám idei Európa-bajnoka – az országos csúcsától csaknem két másodperccel elmaradva – 1:00.19-cel ért célba.