Történelmi debreceni siker

A Loki megtörte a jeget - és rögtön győzelemmel. Az eddig pont nélkül álló debreceniek legyőzték a fiatalokkal kiálló Sampdoriát. Kabát Péter a harkivi mélypont után Budapesten duplázott.

A Debreceni VSC kétgólos győzelmet aratott a Puskás Ferenc Stadionban az olasz Sampdoria felett az Európa Liga csoportkörének utolsó fordulójában.

A magyar bajnok mindkét gólját Kabát Péter szerezte, előbb a 48., majd a 86. percben talált be. A tartalékosan felálló vendégeknél a magyar válogatott Koman Vladimir végigjátszotta a találkozót.

Koman és Mijadinoszki harcol a labdáért (MTI)

A vérfagyasztó hideg ellenére viszonylag jó talajú pálya és lelkes közönség fogadta a csapatokat, amelyek azonban nem forrósították fel a hangulatot jó játékkal. A félidő közepéig unalmas mezőnyjátékkal telt az idő, úgy tűnt, mindkét gárdának csak púp a hátán ez a mérkőzés, főleg ilyen időjárási körülmények között.

Az első valamire való lövésre a 25. percig kellett várni, amikor Kabát távoli bombája pezsdítette meg a találkozót. Ettől kezdve a Debrecen több szép támadást is vezetett és néhány helyzetet is kidolgozott, azonban a szünetig nem rezdült meg a háló.

A folytatás gyors debreceni góllal kezdődött. A Sampdoriát ez sem zökkentette ki “téli álmából”, egyáltalán nem mozgósított plusz energiákat, hogy egyenlítsen, emiatt pedig kissé leült a mérkőzés. A játékrész derekán a hajdúságiaknak köszönhetően ismét kicsit lendületesebb futballt láthatott a publikum, de a helyzetek kimaradtak. A hajrában aztán Kabát második gólja végleg bebiztosította az amúgy sem veszélyeztetett magyar sikert.

GÓLOK

II. félidő
48. perc: Yannick bal oldali beadása után a labda lepattant Messináról, Kabát pedig hat méterről a kapu közepébe lőtt (1-0).
86. perc: Bernáth jobb oldali beadása Kabátról pattant a hálóba (2-0).

A Debrecen ezt megelőzően még pontot sem szerzett európai kupasorozat csoportkörében, tavaly a Bajnokok Ligájában maradt pont nélkül. A mostani siker ellenére, amely 120 ezer eurót ér a csapatnak, a hajdúságiak az utolsó, negyedik helyen zártak csoportjukban három ponttal.

Yannick mutatványát a kétgólos Kabát figyeli (MTI)

A négyesből a magyar válogatott Dzsudzsák Balázst foglalkoztató holland PSV Eindhoven 14, az ukrán Metaliszt Harkiv 11 ponttal jutott tovább, a Sampdoria 5 ponttal lett harmadik.

Herczeg András, a DVSC vezetőedzője:
“Jól játszott a csapat, többet veszélyeztettünk, így megérdemeltük a sikert. Az első tíz percet leszámítva végig mi irányítottuk a találkozót. Genovában is rászolgáltunk volna az egyik pontra, pedig akkor teljes csapattal játszott az olasz gárda. A jövőmről nem szeretnék beszélni, most örüljünk ennek a sikernek”.

Domenico Di Carlo, a Sampdoria vezetőedzője:
“Fiatal csapatom a viszontagságos körülmények ellenére helytállt, ennek ellenére a Debrecen megérdemelten nyert. Nekünk már a hétvégi, genovai rangadóra kell koncentrálnunk”.

Európa Liga, csoportkör, 6. forduló, I csoport:
DVSC-Sampdoria (olasz) 2-0 (0-0)
Budapest Puslás Ferenc stadion. Vezette: Sukhina (orosz)
Gól: Kabát (48., 86.)
DVSC: Verpecz – Bernáth, Simac, Mijadinoszki, Laczkó – Varga – Bódi (Dombi, 89.), Szakály (Fodor, 91.), Czvitkovics, Yannick (Kiss, 66.) – Kabát
Sampdoria: Da Costa – Grieco, Volta, Rossini, Messina – Dessena, Poli (Mannini, 80.), Obiang (Guberti, 72.), Koman – Kriszticsics (Lamorte, 87.), Sammarco

PSV Eindhoven (holland)-Metaliszt Harkiv (ukrán) 0-0
Végeredmény:
1. PSV Eindhoven 14 pont (10-3), 2. Metaliszt 11 (9-4), 3. Sampdoria 5 (4-7), 4. DVSC 3 (4-13)