Magyarország-Norvégia 13-34

A magyar válogatott súlyos vereséget szenvedett a házigazda norvégoktól a női kézilabda Európa-bajnokságon.

Női Eb, Lillehammer, D csoport:

Rögzítsük a végeredményt: 13-34 – majd nagyon gyorsan felejtsük ezt a meccset.

60. perc: a norvég Haraldsen 26 védéssel zárta a mérkőzést – ez árulkodó adat.

60. perc: Frafjord kapott labdát beállóban, befordult, de Herr védte a lövését.

58. perc: újabb Alstad-gól, ezúttal akcióból mattolta Herrt, ezzel 13-34 az állás.

57. perc: Alstad bezzeg nem hibázta el a hetesét, a jobb felsőbe pattintott (13-33).

56. perc: Sopronyi az előtte csápoló Haraldsenbe lőtte a labdát hétméteresből.

56. perc: előbb a kapufa segítette ki, majd Herr Orsolya maga védett egy lövést.

55. perc: bár nem lőttünk gólt emberelőnyben, a norvég szövetségi kapitány időt kért.

53. perc: a meccs során először játszhatunk emberelőnyben – Mörk ült ki két percre.

51. perc: Lökéhez hasonlóan a cserebeálló Frafjorddal sem tudunk mit kezdeni (13-32).

50. perc: Bódi a szélről a rövid sarokba helyezett, ezzel 13-31-ra alakította az állást.

49. perc: Frafjord gólja (12-31) és kihagyott helyzete után Vincze volt pontatlan.
Magyarország-Norvégia 13-34 1

47. perc: Alstad megpattanó lövése akadt be, majd a túloldalon Vincze lőtt gólt (12-30).

46. perc: Nöstvold talpról lőtt bombagólja után Mátéfi Eszter időt kért (11-29).

45. perc: újabb hetest kaptak a norvégok – Mörk a bal felső sarokba bombázott (11-28).

43. perc: Löke kiharcolta, Nöstvold pedig belőtte a norvég hétméterest (11-27).

42. perc: labdaszerzés után Hammerseng lódult meg, és be is lőtte a ziccert (11-26).

41. perc: Temes emberhátrányban büntetőt harcolt ki – Szucsánszki bevarrta (11-25).

40. perc: nem elég, hogy Löke gólt lőtt beállóból, még Tomorit ki is küldték (10-25).

39. perc: Hammersenget nem lehetett lebirkózni, és Herr sem tudott védeni (10-24).

38. perc: Szamoránsky szabálytalanságát kiállítás, hetes és hazai gól követte (10-23).

37. perc: Mörk kapott labdát a szélen, amelyet aztán a hosszú sarokba lőtt (10-22).

36. perc: Tonje Larsen átlövésből elért nagy góljára Szucsánszki válaszolt (10-21).

33. perc: kapott gól nélkül megúsztuk Szekeres kiállítását – azért ez is valami.

33. perc: Szucsánszki magabiztosan vágta be a hetest Haraldsennek (9-20).

31. perc: Sopronyi góljára Löke emberrel a nyakán válaszolt átellenben (8-20).

30. perc: újabb két norvég gól után Szucsánszki szépített. A félidőben az állás 7-19.

29. perc: Herrem a bal szélről a rövid sarokba lőtt – ezzel 17-6 a norvégoknak.

27. perc: Pálinger hetest védett, Frafjord azonban később akcióból betalált (6-16).

27. perc: Bódi lebirkózta a meglóduló Herremet – hétméterest és kiállítást ítéltek a bírók.

26. perc: Alstad a blokk fölött találta meg a magyar kapuba vezető utat (6-15).

25. perc: Szucsánszki kapott jó labdát, be is lőtte. Időt kért a norvég kapitány (6-14).

25. perc: Haraldsen sokadik védését mutatta be, viszont ezúttal rosszul indított…

24. perc: Temest állították ki két percre, amiért megütötte a rajta már túljutó Herremet.

21. perc: három gólt kaptunk – kettőt hetesből -, s egyet lőttünk hátrányban (5-14).

22. perc: Vérten passzából Bódi kozmetikázott az eredményen – hátrányban (5-12).

21. perc: Riegelhuth bevarrta a büntetőt, ezzel a negyedik gólját szerezte (4-12).

20. perc: Bulath ül le két percre, plusz kaptak egy hétméretest is a norvégok.

18. perc: két Bulath-gól zsinórban, csakhogy közte a norvégok is lőttek egyet (4-11).

17. perc: Bulath törte meg a hosszú ideje, majdnem 12 perce tartó gólcsendet (3-10).

15. perc: Bulath kapufája után Pálinger bevédte Löke lövését – megy el a hajó (2-10).

13. perc: ismét leindítottak bennünket, elképesztően gyorsak. Löke a gólszerző (2-9).

12. perc: az időkérés sem segített. Herrem lépett be a szélről, és belőtte (2-8).

11. perc: egy szélről kapott gólt követően Riegelhuth lerohanás végén talált be (2-7).

10. perc: Haraldsennek büntetőből sem lehet gólt lőni? Bulath lövését védte.

9. perc: gyors lerohanás végén újabb norvég gól – a szerzője Riegelhuth (2-5).

8. perc: Lökét nem tudjuk tartani, a beálló immár a harmadik gólját szerezte (2-4).

6. perc: Larsen a jobb felsőbe bombázott, átellenben Haraldsen védett (2-3).

5. perc: az irányító Szucsánszki a bal szélről módosította 2-2-re az eredményt.

4. perc: Löke kétszer villant, ezzel fordítottak és vezetnek a házigazdák (1-2).

2. perc: újabb norvég kapufa után Szabó góljával vezet a magyar válogatott (1-0).

2. perc: a norvégok kapufát lőttek, mi pedig ziccert hagytunk ki – egyelőre 0-0 az állás.

1. perc: az első támadásokból sem itt, sem ott nem született gól a csoportrangadón.

A csoportdöntő győztese négy, a vesztes két pontot visz magával a középdöntőbe.

Meglehetősen régen, 2007 februárjában győztük le utoljára a norvég hölgykoszorút.