Magyarország-Szlovénia 28-19

A magyar női kézilabda-válogatott sima győzelemmel mutatkozott be a dán-norvég közös rendezésű Eb-n.

Eb, D csoport, 1. forduló:

60. perc: a szlovénok az időn túli szabaddobást már nem lőtték kapura – a vége 28-19.

59. perc: Mavsar büntetőből, átellenben Szamoránsky beállóból talált be (29-19).

Pálinger helyett Herr a magyar kapuban, előbbi 48 százalékkal védett a meccsen.

58. perc: Vérten szerzett labdát, majd a vágta után a léc alá bombázott (27-18).

56. perc: itt Pálinger hárított, ott Szamoránsky ejtett szépen, s Bódi is betalált (26-18).

55. perc: a hajrá előtt, 23-18-as magyar vezetésnél időt kért az ellenfél szakvezetője.

54. perc: egyértelműen a kapusok perce ez – Zec és Pálinger nagyokat védett.

52. perc: itt a válasz a szlovén gólra – Szamoránsky lőtt a hosszú alsóba (24-18).

51. perc: Tomori kapott jó zárást, ennek eredményeképpen gólt szerzett (23-17.)

49. perc: Mavsar szépítését követően Vérten szép cselek után a vonalra lépett (22-17).

48. perc: Pálinger újabb védése után Vérten a szaggatott vonalról talált be (22-16).

46. perc: Bulath hámozta át magát a védőkön, majd a jobb alsó sarokba lőtt (21-16).

45. perc: az első akciógólját szerző Zrnec megindulás végén lőtt a kapuba (20-16).

44. perc: Szamoránsky szemfüles góljával, első Eb-találatával 20-15-re alakult az állás.

42. perc: a kapufa ezúttal a szlovénokkal volt – több mint négy perce nem lőttünk gólt.

41. perc: emberelőnyben, lerohanás végén Jericek lőtt a kap bal oldalába (19-15).

40. perc: Oven mutatója megsüvegelendő, még ha nekünk nem is tetszik: 6/6 (19-14).

39. perc: kiállítás – Szekeres nem sokáig volt a pályán, máris ülhet ki két percre.

38. perc: Tomori átlövésből a kapu bal oldalába bombázta a labdát, ezzel 19-13.

37. perc: a beállóval nem tudunk mit kezdni, Oven az ötödik gólját lőtte (18-13).

36. perc: előbb Mavsar pattintott a hálóba, majd Oven faragott a hátrányából (18-12).

34. perc: Pálinger indította Vértent, aki Zec és a léc között lőtt a hálóba (18-10).

33. perc: Tomori ezúttal pontos volt. A labda a jobb felsőben kötött ki (17-10).

32. perc: újabb Tomori-lövést hárított Zec, Pálinger is védte Gros kísérletét.

31. perc: mi kezdtünk, kiegészültünk, de Tomori lövése sajnos nem ment be.

Vége az első félidőnek. Dominálunk, ennél fogva magabiztosan vezetünk a szünetben.

30. perc: Oven kapott labdát Grostól beállóban, és a jobb alsó sarokba lőtt (16-10).

29. perc: Szabót is kiállították, de legalább a hetes kimaradt. Gros ejtett a lécre.

28. perc: na ennyit az emberelőnyről, ugyanis Szucsánszki is kimegy két percre.

28. perc: hetest és emberelőnyt kaptunk, Bulath gólt szerzett. Mi kell még? (16-9).

27. perc: magyar időkérést követően szlovén kapufa – Gros volt megint pontatlan.

26. perc: két gólt szereztek zsinórban a szlovénok, 15-9-re alakítva ezzel az állást.

25. perc: Irman első góljára is volt válaszunk, Kovacsicz és Vérten is élt a fórral (15-7).

23. perc: Oven találatára Bulath válaszolt, utóbbi közben nagyot kapott. Két perc!

22. perc: Bulath a szaggatottról a bal felső sarokba varázsolta a labdát (12-5).

22. perc: hatgólos magyar vezetésnél időt kért a szlovén szövetségi kapitány.

22. perc: gyors egymásutánban Sopronyi és Kovacsicz is betalált, ezzel 11-5.

20. perc: ketten is belül védekeztek, Szucsászki azonban a lécre vágta a hetest.

18. perc: Zrnec ezúttal kihagyta a büntetőt, gyenge emelését védte Pálinger.

17. perc: kiegészültünk, majd Szucsánszki biztos kézzel lőtte be a hetest (9-5).

17. perc: büntetőkkel kapaszkodnak a szlovénok. Herr nem tudott védeni (8-5).

16. perc: hosszú indítás után Pálinger sokadszorra védett bravúrral. Ez az!

15. perc: Temes két percre kiült, majd Zrnec lőtt be egy hetest (8-4).

14. perc: Bulath érkezett nagy lendülettel, be is vágta a jobb alsóba (8-3).

13. perc: egy gól beállóból, egy meg lerohanásból – ezek után 7-3-ra vezetünk.

11. perc: nincs újabb magyar gól hátrányban, miután Kovasicz lövését védte a léc.

10. perc: Vérten emberhátrányban növelte az előnyt, amelyből Oven faragott (5-3).

9. perc: Bulath két percet, Szlovénia hetest kapott, Zrnec pedig bevágta (4-2)

8. perc: Szucsánszki szélről már a harmadik gólját szerezte, majd Pálinger védett (4-1).

7. perc: gyors gólváltás – Jericek találatára Szucsánszki válaszolt (3-1).

5. perc: Gros lövését védte Pálinger, odaát Kovacsicz rálépett a volna lövés közben.

3. perc: előbb Szucsánszki hetesből volt eredményes, majd Bulath pattintott jól (2-0).

2. perc: Stefanisin véd az egyik, a kapufa a másik oldalon. Egyelőre nincs gól.

1. perc: a szlovénok kezdtek. Sikerült kivédekezni az ellen első támadását.

Két orosz hölgy működik közre játékvezetőként a magyar-szlovén meccsen.

A nyolc közé jutás a cél a mieink számára dán-norvég közös rendezésű Eb-n. A szövetség ugyanakkor az első hat hely elérését premizálja: az aranyérem 15, az ezüst 12, a bronz 10 milliót, a negyedik hely 7, az ötödik 5, a hatodik pedig 4 millió forintot ér.