Messi és Ronaldo főszerepben

A buszra szálló Barcelona majdnem lekéste a „pamplonai csatlakozást”, majd simán lelépte az Osasunát. A Real Madrid kínlódott egy jót az első félidőben, később viszont Ronaldo hátára vette a csapatot. Videó.

A címvédő Barcelona a két gólt és egy gólpasszt is jegyző Lionel Messi vezetésével magabiztosan nyert a Vadócz Krisztiánt nélkülöző Osasuna vendégeként a Primera División 14. fordulójában.

A találkozó bő 45 perces késéssel kezdődött, mivel a katalánok a légiközlekedést akadályozó sztrájk miatt vonattal és busszal utaztak a mérkőzés helyszínére. Az Osasuna alighanem jól járt volna azzal, ha a Barca el sem ér a Reyno de Navarra stadionba, a mérkőzés ugyanis egyoldalú gránátvörös-kék sikert hozott.

Az első félidőben Messi remek passza után Pedro lőtte meg már-már szokásos gólját, majd az argentin duplázott – második alkalommal ő volt a „gólpasszos” is. A 83. percben Sergio Fernández buktatta, s a dél-amerikai büntetett.

Osasuna-Barcelona – összefoglaló:

A hétfői rangadón rommá vert Real Madrid hamar eszmélt, igaz, az eltiltások és sérülések miatt megtizedelt védelemmel pályára lépő fővárosiak sikeréhez kellett egy a támadásokról lemondó, barcelonai vendégjátékához képest visszaeső Valencia, illetve egy szőrös szívű játékvezető, Miguel Ángel Pérez Lasa is.

Messi és Ronaldo főszerepben 1

A találkozó előtt az irodalmi Nobel-díjas perui Mario Vargas Llosát köszöntötték, a meccs első játékrésze azonban nem nőtt fel a külsőségek színvonaláig. A Real kissé fásult támadásait a Valencia mosolyogva verte vissza, ellenben Lasa már ekkor sűrűn kapdosta elő a lapokat: Alba, Albelda, Bruno Saltor, Tino Costa valamint Khedira is besárgult.

Szünet után fokozta a nyomást a Di María egy helyzeténél jogosan tizenegyest reklamáló madridi csapat, ám ahhoz, hogy fölényét érvényesítse kellett Albelda butasága is – a kezező játékost lezavarták a pályáról, s a Real nyolc perccel később már előnyben játszott: Özil míves passza után Ronaldo volt kíméletlen befejező.

Real Madrid-Valencia – összefoglaló:

A portugál a hajrában beállította a végeredményt: ezzel a Real kikászálódott a gödörből, s jövő héten Zaragozában folytathatja a felzárkózást.

Primera División, 14. forduló:
Osasuna-Barcelona 0-3 (0-1)
Reyno de Navarra, 18 043 néző. Vezette: Teixeira Vitienes
Gól: Pedro (26.), Messi (65., 83., a másodikat 11-esből)
Osasuna: Ricardo – Nelson, Sergio, Flaño, Monreal – Puñal (Lolo, 77.), Nekounam, Juanfran, Masoud, Camuñas (Pandiani, 40.) – Soriano (Lekics, 61.).
Barcelona: Valdés – Alves, Puyol, Piqué, Abidal – Sergio Busquets, Xavi (Keita, 82.), Iniesta – Pedro (Jeffren, 87.), Messi – Villa (Krkic, 87.).

Real Madrid-Valencia 2-0 (0-0)
Santiago Bernabeu, 70 ezer néző. Vezette: Pérez Lasa
Gól: C.Ronaldo (74., 86.)
Kiállítva: Albelda (65.)
Real: Casillas – Arbeloa, Pepe, Albiol, Marcelo – Lass, Khedira (Benzema, 54.), Xabi – Özil (Granero, 75.), Di María (M.Diarra, 82.) – C.Ronaldo.
Valencia: Guaita – Bruno, Maduro, Ricardo Costa, Stankevicius, Jordi Alba (Miguel, 61.) – Albelda, Tino Costa, Joaquín (Aduriz, 80.), Mata (Banega, 67.) – Soldado.

Levante-Atlético Madrid 2-0 (1-0)
Gól: Nano (3.), Caicedo (59.)

Az élcsoport:
1. Barcelona 37 pont (41-8), 2. Real Madrid 35 (35-11), 3. Villarreal 27 (26-12, 13 mérkőzés), 4. Espanyol 25 (15-15, 13), 5. Valencia 24 (19-15), 6. Mallorca 21 (15-13, 13), 7. Atlético 20 (22-19), 8. Sevilla 20 (20-22, 13),…12. Osasuna 15 (12-17),…15. Levante 14 (16-23)