Dzsudzsák alkotott: téli bajnok a PSV

A PSV Eindhoven a gólt és két gólpasszt jegyző Dzsudzsák Balázs, valamint a duplázó Ola Toivonen vezetésével 5-2-re nyert a vendég Heracles ellen az Eredivisie 17. fordulójában. Videó.

A meccs nem indult jól a hazaiak számára, hisz formás támadás után Everton Isaksson hálójába fejelt. A félidő hajrájában viszont Dzsudzsák két megmozdulása nyomán fordított a házigazda – a Hutchinson által indított magyar előbb egy lövőcsel után kilőtte a bal alsót (Pasveer beleért, de védeni nem tudott), majd remek labdával hozta helyzetbe a tizenegyes pontnál érkező, s higgadtan a hálóba emelő Toivonent.

Everton azonban a második félidőben is beköszönt (góljánál külön érdemeket vállalt a tizenhatos előtt suta Engelaar), ám egy újabb magyar-svéd koprodukció nyomán ismét előnybe került a PSV. Dzsudzsák ezúttal az alapvonal közeléből visszalőtt labdáját juttatta a hálóba a finn apától származó támadó középpályás.

PSV-Heracles – összefoglaló:

A hajrában Afellay és Marcelo növelte a különbséget. A PSV nyerte az Eredivisie első 17 fordulójának összesítését, az eindhoveniek azonban nem dőlhetnek hátra, hisz a bajnok Twentét csak jobb gólkülönbségüknek köszönhetően előzik meg.

Eredivisie, 17. forduló:
PSV-Heracles 5-2 (2-1)
Philips stadion, 32 900 néző. Vezette: Van Boekel
Gól: Dzsudzsák (36.), Toivonen (41., 74.), Afellay (88.), Marcelo (90.), illetve Everton (27., 62.)
PSV: Isaksson – Bouma, Hutchinson, Pieters, Marcelo – Toivonen, Engelaar, Afellay – Reis (Berg, 78.), Lens (Manolev, 68.), Dzsudzsák
Heracles: Pasveer – Van der Linden, Looms, Reekers, Breukers – Rienstra, Fledderus, Overtoom (Bannink, 78.) – Everton (Rendla, 85.), Armenteros, Douglas (Te Wierik, 73.)

Az élcsoport:
1. PSV Eindhoven 37 pont (50-18), 2. Twente 37 (33-15), 3. Groningen 33 (33-22), 4. Ajax 32 (36-17), 5. Alkmaar 29 (23-16, 16 mérkőzés), 6. Roda 28 (26-20, 16), 7. Den Haag 25 (28-26, 16)