EL: lebőgtek az olasz csapatok

A Juventus és a Sampdoria sem éli meg a tavaszt – a két olasz együttes úgy esik ki az Európa Ligából, hogy összesen tíz meccsen mindössze egyet húzott be: a Sampdoria még a második fordulóban győzte le a Debrecent.

Ahogy az előző négy meccsén, úgy a szerdai 5. fordulóban is döntetlent ért el a Juventus, így kiesett. A torinóiaknak ezúttal a lengyel Lech Poznan vendégeként kellett megelégednie az egy ponttal, a hazaiak gólját a korábbi zalaegerszegi játékos Rudnevs szerezte.

A lengyelek három ponttal előzik meg az olaszokat, és mivel az egymás elleni meccseken idegenben több gólt szereztek (Torinóban 3-3 volt a végeredmény), így már biztosan előttük végeznek. A csoport másik mérkőzésén a Manchester City hazai pályán háromgólos győzelmet aratott a Salzburg felett, ezzel biztosította helyét a tavaszi folytatásra.

A tavalyi BL-ben bemutatott vesszőfutás – az utolsó fordulóban döntetlenre játszó olaszokat a Bayern 4-1-re kiütötte – után tehát a kisebbik sorozatban sem megy, holott a „zebrák” edzőt is váltottak, s a bajnokságban valamivel jobban fut a szekér, mint tavaly.

Hólabda - a Juventus ráfázott a lengyel télben (MTI/EPA)

Hólabda – a Juventus ráfázott a lengyel télben (MTI/EPA)

„A körülmények ugyan akadályoztak, de megpróbáltunk győzelemre játszani” – árulta el Luigi Del Neri szakvezető a Sky Italiának. „Minden tőlünk telhetőt megtettünk, a saját kapunk előtt azonban öt-hat alkalommal is hibáztunk. A mindent beborító hó nem kedvezett nekünk, igaz, ez a riválist is akadályozta.”

Lech Poznan-Juventus – összefoglaló:

Del Neri genovai kollégája, Domenico Di Carlo is magyarázkodásra kényszerült, az idényt még BL-selejtezővel kezdő Sampdoria ugyanis öt forduló után esélytelen a továbblépésre – a tavalyi olasz negyedik helyezett vereséget szenvedett az Eindhoventől, s ezzel a Debrecent legyűrő Metaliszt jutott tovább a hollandok mellett. Az olasz együttesben Koman Vladimirt a 69. percben lecserélték.

„Sajnos az első félidőben elpuskáztuk helyzeteink nagy többségét. Uraltuk a meccset, egy gólnál többet kellett volna szereznünk. Innentől a bajnokság a lényeg, illetve az olasz kupa, feltéve, ha szeretnénk valamilyen trófeát nyerni. A csapatnak azonban a befejezéseken javítania kell.”

Sampdoria-PSV – összefoglaló:

Az olaszokkal ellentétben a németek két továbbjutót ünnepelhettek a szerdai játéknapon. A tavaszi részvételt már korábban bebiztosító Stuttgart mellett – a svájci Young Boys hazai pályán fordított és nyert a svábok ellen, ezzel kvalifikálta magát a tavaszi folytatásra – ugyanis a Trondheimben győző Leverkusen is megéli a folytatást.

A Bayer csoportjában ugyanakkor nagy lesz a tülekedés a második helyért, mivel a címvédő Atlético jókora meglepetésre saját közönsége előtt kapott ki az Arisz Szalonikitől, amely így pontszámban beérte, s az egymás elleni mérkőzések eredményei a görögöknek kedveznek, azaz a spanyol gárda csak akkor juthat tovább, ha az Arisz botlik a zárókörben.

A már korábban továbbjutott Zenit százszázalékos maradt, miután hazai pályán 3-1-re legyőzte az RSC Anderlechtet, s az orosz gárda utolsó gólját a 73. percben pályára lépő Huszti Szabolcs szerezte. A vendégeknél Juhász Roland végigjátszotta a mérkőzést. A C jelű négyesben a Sporting harcolta ki a 32 közé jutást azzal, hogy hazai pályán egygólos győzelmet aratott a Lille felett.

Európa Liga, csoportkör, 5. forduló:
I csoport:
Sampdoria (olasz)-PSV Eindhoven (holland) 1-2 (1-0)
Gól: Pazzini (45.), illetve Toivonen (51., 90.)
Kiállítva: Marilungo (89., Sampdoria)

Metaliszt Harkiv (ukrán)-Debreceni VSC 2-1 (0-0)
Gól: Bódi (öngól, 52.), Olejnyik (88.), illetve Czvitkovics (48.)
Az állás:
1. PSV 13 pont (10-3) (továbbjutott), 2. Metaliszt 10 (9-4) (továbbjutott), 3. Sampdoria 5 (4-5), 4. DVSC 0 (2-13)

A csoport:
Manchester City (angol)-Salzburg (osztrák) 3-0 (1-0)
Gól: Balotelli (18., 65.), Johnson (78.)

Lech Poznan (lengyel)-Juventus (olasz) 1-1 (1-0)
Gól: Rudnevs (12.), illetve Iaquinta (84.)
Az állás:
1. M. City 10 (továbbjutott), 2. Lech 8 (továbbjutott), 3. Juventus 5, 4. Salzburg 2

B csoport:
Atlético Madrid (spanyol)-Arisz (görög) 2-3 (2-1)
Gól: Forlán (11.), Agüero (16.), illetve Koke (2., 51., utóbbit 11-esből), Lazaridisz (81.)

Rosenborg (norvég)-Leverkusen (német) 0-1 (0-1)
Gól: Sam (35.)
Az állás:
1. Leverkusen 11 (továbbjutott), 2. Arisz 7, 3. Atlético 7, 4. Rosenborg 3

C csoport:
Sporting (portugál)-Lille (francia) 1-0 (1-0)
Gól: Polga (28.)

Gent (belga)-Levszki Szófia (bolgár) 1-0 (0-0)
Gól: Wallace (77.)
Az állás:
1. Sporting 12 (továbbjutott), 2. Gent 7, 3. Lille 5, 4. Levski 4

G csoport:
Zenit (orosz)-Anderlecht (belga) 3-1 (1-0)
Gól: Jonov (12.), Buharov (65.), Huszti (88.), illetve Kanu (87.)

Hajduk Split (horvát)-AEK (görög) 1-3 (0-0)
Gól: Buljat (90.), illetve Scocco (51., 11-esből), Manolasz (61.), Blanco (84.)
Az állás:
1. Zenit 15 (továbbjutott), 2. AEK 7, 3. Anderlecht 4, 4. Hajduk 3

H csoport:
Young Boys (svájci)-Stuttgart (német) 4-2 (1-0)
Gól: Degen (35.), Sutter (81.), Mayuka (82., 87.), illetve Pogrebnyak (48.), Schipplock (68.)

Odense (dán)-Getafe (spanyol) 1-1 (0-1)
Gól: Andreasen (90.), illetve Rios (17.)
Az állás:
1. Stuttgart 12 (továbbjutott), 2. Young Boys 9 (továbbjutott), 3. Odense 4 (7-9), 4. Getafe 4 (3-8)