Metaliszt Harkiv-Debrecen 2-1

A Debrecen az ötödik Európa Liga-meccsét is elveszítette: a magyar bajnok 2-1-re kapott ki Harkivban.

Európa Liga, 5. forduló:
Metaliszt Harkiv (ukrán)-Debreceni VSC 2-1
Harkiv, Metaliszt Stadion, v.: Stalhammar (svéd)
Gól: Bódi (52., öngól), Oleinik (88.), ill. Czvitkovics (48.)
Sárga lap: Edmar (58.), Obradovics (91.), ill. Simac (23.), ramos (91.)
Metaliszt: Sztarcev – Villagra, Obradovics, Gueye, Psenyicsnyih – Bordian (Liszenko, 46.; Selajev 95.), Valjajev, Edmar – Oleinik, Devics (Vorobej, 73.), Cleiton
Debrecen: Malinauskas – Bernáth, Simac, Mijadinoszki, Laczkó – Varga J., Kiss Z. – Bódi (Yannick, 55.), Szakály P. (Ramos, 81.), Czvitkovics – Kabát (Coulibaly, 64.)

95. perc: vége – a Loki az ötödik Európa Liga-mérkőzésén is vereséget szenvedett.

A csoport másik mérkőzésén: Sampdoria-PSV Eindhoven 1-2. Toivonen duplázott.

95. perc: még egy csere az ukrán csapatban, Selajev is lehetőséget kap.

91. perc: Obradovics és Ramos keveredett vitába – mindketten „besárgultak”.

88. perc: a kapufa kisegítette a Lokit, de néhány másodperccel később mégis hátrányba került a magyar bajnok: Oleinik az alapvonal közeléből gurított a rövid sarokba (2-1).

87. perc: Vorobej a kapu bal oldalát célozta meg, Malinauskas hatalmasat védett.

83. perc: nem sokkal azután, hogy magabiztosan védett egy lövést, Malinauskas majdnem beütötte magának a labdát – meleg pillanat volt a harkivi zimankóban…

81. perc: Szakály lekocogott a pályáról, mára befejezte – Ramos állt be a helyére.

80. perc: Vorobej eljátszotta, hogy Szakály lerántotta őt – a bíró nem ette meg.

79. perc: Szakály lövése nem okozott gondot Sztarcevnek, de legalább megpróbálta.

78. percben: ide-oda pattogott a labda, végül Edmar lapos lövését Malinauskas védte.

73. perc: Devicset a korábbi 68-szoros ukrán válogatott, 32 éves Vorobej váltotta.

69. perc: Laczkó ívelt középre, Coulibaly felé, de az egyik védő elfejelte előle a labdát.

64. perc: eddig tartott a mérkőzés Kabát számára, Coulibaly folytatja a helyén.

63. perc: nem sikerült tisztázni Edmar elől, de a labdája a bal kapufa gurult el.

Toivonen góljával egyenlített a PSV Eindhoven a Sampdoria otthonában.

58. perc: a brazil Edmar kapott sárga lapot, miután letarolta a meglóduló Vargát.

55. perc: Herczeg András az öngólt vétő Bódi helyett Yannickot küldte csatába.

52. perc: szerencsés góllal egyenlített a Metaliszt. Oleinik 15 méteres lövése a bal kapufán csattant, majd a labda a visszafutó Bódi lábáról a hálóba vágódott (1-1).

51. perc: Devics betört a 16-osra, de lapos, erős lövésébe Mijadinoszki belevetődött.

48. perc: vezet a magyar bajnok Harkivban! Kabát ment el a jobb oldalon, a beadására Czvitkovics érkezett középen, és a sarkáról került a labda a hazaiak kapujába (0-1).

46. perc: folytatódik a játék; Bordiant Liszenko váltotta a hazai csapatban.

45+1. perc: mehetnek melegedni a játékosok – vége az első félidőnek.

Jelentés a csoport másik mérkőzéséről: Pazzini góljával vezet a Sampdoria a PSV ellen.

40. perc: Bordiannak fáj feje, miután a levegőben összeütközött Bernáth-tal.

36. perc: Oleinik a 16-oson belülről, Varga mellől lőtt kapura, de Malinauskas résen volt.

33. perc: Kiss lépett ki egy védő szorításában, majd megbotlott és beesett a 16-osra.

Lassan, komótosan szövögeti a támadásait Metaliszt, a Lokinak így nincs sok gondja.

A Zenit vezet az Anderlecht ellen. Huszti a kispadon ül, Juhász viszont pályán van.

23. perc: a szögletnél Varga elvétette a labdát, de Valjajev lövését fogta Malinauskas.

23. perc: Simac kapta a találkozó első sárga lapját, amiért nyakon vágta Devicset.

22. perc: Edmar lövése megpattant Lackón, akiről a bal kapufa mellé vágódott a labda.

21. perc: Valjajev távoli lövése után dolguk akadt a labdaszedőknek….

Mezőnyfölényben van a hazai csapat, de a Loki is igyekszik támadásokat vezetni.

18. perc: Czvitkovics mozgatta meg egy kicsit a nagy hidegben a Metaliszt kapusát.

Koman és Dzsuzsák is kezdő a csoport másik találkozóján, a Sampdoria-PSV meccsen.

13. perc: Bódi 15 méterről a hosszú alsó sarkot célozta meg, Sztarcev vetődve védett.

11. perc: Devics 10 méterről próbálkozott, de Malinauskas védte a lapos lövést.

Alig több mint hat perc elteltével már háromszor voltak lesen a debreceniek.

4. perc: óriási Loki-helyzet maradt ki, de kár volt izgulni, miután lest jelzett a partjelző.

2. perc: néhány jó passz után Laczkó lépett volna ki a bal oldalon, de lesen volt.

1. perc: a svéd Stalhammar sípjelére a magyar csapat kezdte a mérkőzést.

Nagyon hideg van Harkivban, mínusz 15 Celsius-fokot mutatnak a hőmérők.

A két csapat első, budapesti mérkőzésén 5-0-ra nyertek az ukránok. Részletek itt.