Világranglista: Federer Nadal nyomában

A Mesterek Kupáját vasárnap megnyerő svájci Roger Federer csökkentette hátrányát a világranglistán a döntőben legyőzött Rafael Nadallal szemben.

Roger Federer ötödik alkalommal nyerte meg az évzáró tornát, a döntőben éppen az éllovas Rafael Nadalt győzte le, akinek a Mesterek Kupája továbbra is hiányzik a trófeagyűjteményéből. Federer londoni sikerével 500 pontot faragott hátrányából a világranglistán Nadallal szemben, de továbbra is tisztes távolságból üldözi a spanyol riválisát, aki már szeptember közepén bebiztosította az év végi ranglista-elsőségét.

A Mesterek Kupája-döntőt követően egyébként a két sztár egymást dicsérte.

„Rafa olyan szenzációs szezont produkált, amelyről minden teniszező álmodik” – szólt a jelenlegi világranglista-második Federer, aki korábban kijelentette, hogy 2011-ben azon lesz, hogy visszaszerezze a tenisztrónt. „Egész héten csodálatosan játszott, teljes megérdemelten nyerte meg tornát” – bókolt a 16-szoros Grand Slam-győztesnek Nadal.

A legjobb nyolc játékost felvonultató Mesterek Kupáján látottak alapján (mind a ketten remekeltek) nem merészség kijelenteni, hogy a svájci és a spanyol teniszező párharca jövőre is folytatódik, és ebbe a többiek legfeljebb csak egy-egy tornán szólhatnak bele.