Sztankovics volt a hős

Fordulatos csatában, 0-1-ről végül is háromgólos különbséggel nyert a címvédő Inter a vendég Parma ellen a Serie A vasárnapi játéknapjának hét találatot hozó nyitómérkőzésén. Videó.

Dejan Sztankovics és Hernán Crespo, két Inter-játékos volt a főszereplője a vasárnap koradélutáni olasz bajnokinak. Milánói szempontból sajnálatos módon az öt olasz klubot is megjárt argentin jelenleg épp a Parmát – első olasz csapatát – erősíti, s a támadó Angelo ívelését követően már a harmadik percben vezetést szerzett egykori együttese ellen.

A 17. percben a szerb is szót kért: Lucarellin megpattanó lövése becsapta Mirantét. A nagy kedvvel játszó középpályás pillanatokkal később ismét suhintott egyet – ezúttal a semlegesek is csettinthettek, hisz 17 méteres kísérlete a bal felső sarokban landolt. Sneijder szöglete után Cambiasso 3-1-re módosította az állást, s ekkor úgy tűnt, eldől a pontok sorsa.

Azonban Crespo másképp gondolta. A helyzetbe kerüléséért kellett Materazzi otromba felszabadítása is – a hátvéd hibáját kihasználva a dél-amerikai ismét felzárkóztatta a pármaiakat. Szünet után viszont már csak a hazaiaknak dobott a gép. Az első gólnál közreműködő Angelo kapufája után a csereként beálló Thiago Motta növelte a különbséget egy távoli lövéssel, majd egy újabb vendégkapufa következett – és egy újabb Sztankovics gól, ezúttal is a szintén formába lendülő Sneijder volt a feladó.

A háromgólos Sztankovics örül, a háttérben a duplázó Crespo szomorkodik (MTI/EPA)

Az Inter pozitív mérleggel zárta a hétvégét, hisz a listavezető Milan és a Juventus botlását (mindkét csapat 1-1-et játszott) kihasználva, felzárkózott, igaz, még így is hét pont a lemaradása a városi rivális mögött.

A Napoli 3-1-es vereséget szenvedett az Udinese otthonában – a házigazdák mindhárom gólját Alessandro Di Natale szerezte. A Brescia-Genoa mérkőzés gólnélküli döntetlennel zárult, a hazaiaknál Vass Ádám végig a pályán volt, míg Feczesin Róbert nem kapott játéklehetőséget. A vendégeknél Rudolf Gergely a kispadon foglalt helyet. A Bologna-Chievo találkozót az erős havazás miatt elhalasztották, a pótlás időpontját egyelőre nem közölték.

Inter-Parma – összefoglaló:

Serie A, 14. forduló:
Inter-Parma 5-2 (3-2)
Giuseppe Meazza, 25 ezer néző. Vezette: Giannoccaro
Gól: Sztankovics (18., 19., 75.), Cambiasso (23.), Motta (68.), illetve Crespo (4., 36.)
Inter: Castellazzi – Cordoba, Lúcio, Materazzi, Zanetti – Sztankovics (Nwankwo, 78.), Cambiasso – Santon (Natalino, 46.), Sneijder, Biabiany (Motta, 67.) – Pandev.
Parma: Mirante – Zaccardo, Paletta, Lucarelli, Antonelli – Candreva, Dzemaili, Gobbi (Valiani, 46.) – Giovinco (Bozsinov, 72.), Crespo, Angelo (Ze Eduardo, 91.).

Bari-Cesena 1-1 (0-0)
Gól: Caputo (64), illetve Colucci (62., 11-esből)

Brescia-Genoa 0-0

Cagliari-Lecce 3-2 (3-1)
Gól: Matri (6., 15.), Canini (28.), illetve Olivera (54.), Di Michele (81.)

Lazio-Catania 1-1 (1-1)
Gól: Hernanes (45.), illetve Silvestre (44.)

Udinese-Napoli 3-1 (2-0)
Gól: Di Natale (16., 45., 57., az első 11-esből), illetve Hamsik (58.)

Bologna-Chievo – elhalasztva

Az élcsoport:
1. Milan 30 (23-12), 2. Lazio 27 (17-11), 3. Juventus 24 (26-14), 4. Napoli 24 (23-17), 5. Inter 23 (19-11), 6. Roma 22 (17-15, 13 mérkőzés)