Nadal hibátlanul zárt

A világelső Rafael Nadal harmadik meccsét is megnyerve jutott be a Mesterek Kupája elődöntőjébe.

Nadal tavaly három vereséggel búcsúzott, most viszont hibátlanul jutott az évzáró torna elődöntőjébe, pénteken egy szoros és egy sima játszmában győzte le Tomas Berdychet.

Az első szettben mindkét játékos elpuskázta két bréklabdáját, így a rövidítésre maradt a döntés. Ebben a műfajban Nadal volt a jobb, magabiztosan, mindössze három pontot veszítve került lépéselőnybe, majd a második játszmában már könnyű dolga volt.

Berdych csak 1:1 tartotta a lépést az első Mesterek Kupája sikerére hajtó világelsővel, aki ezután már játékot sem veszített – végül közel két óra alatt 7:6, 6:1-re győzött.

Nadal Andy Murray-vel találkozik szombati elődöntőben. A spanyol négy vereség mellett nyolc győzelmet számol, legutóbb viszont sima két játszmában a brit játékos nyert.