Kiszenvedett soproni győzelem

Az MKB-Euroleasing Sopron a vártnál jóval szorosabb csatában nyert a sereghajtó horvát Gospic ellen a női kosárlabda Euroliga B csoportjának ötödik fordulójában.

A tavaly négyes döntőbe jutó, 2/2-es mérleggel álló soproniak remekül kezdtek az eddigi összes meccsén vesztes adriai alakulat ellen, ám a folytatásban egyre több hiba csúszott a védekezésbe. A vendégek ráadásul egyre jobban céloztak távolról, így a félidőben 43-40 volt az eredményjelzőn.

A nagyszünetet követően gyengélkedett Székely Norbert alakulata, s ennek következtében a vendégek átvették a vezetést. A magyarok ugyanakkor észbe kaptak, így döntetlennel kezdték a csapatok a végjátékot.

Az utolsó percekig rendkívül kiegyenlített volt a csata, a hajrában azonban a soproniak összekapták magukat, pontosan játszottak, s végül a papírformának megfelelően “behúzták” a mérkőzést.

A 3/2-es mutatónál tartó soproniak egy hét múlva a lengyel Gdyniát fogadják.

Női kosárlabda Euroliga
5. forduló, B csoport:
Euroleasing Sopron-Gospic (horvát) 82-68
(25-20, 18-20, 15-18, 24-10)
A magyar csapat legjobb dobói: McCoughtry 20, Holt 17, Honti, Tamane, Krivacsevics 10-10