Gera gólja kevés volt

A Manchester City 4-1-re kiütötte az otthonában játszó Fulhamet – a londoniaknál Gera Zoltán szerezte a szépítő találatot. A német bajnokságban a Köln Stuttgartban nyert.

A Fulham otthonában vendégeskedő Manchester City idei egyik legjobb teljesítményével rukkolt elő, s már az első félidőben eldöntötte a találkozót. A hazai klub meghívottjaként Diego Maradona vélhetően elégedetten szemlélte, ahogy honfitársai, Tévez és Zabaleta is beveszik Schwarzer kapuját.

A City a 4-1-gyel egyben „üzent” is egykori menedzserének, Mark Hughes-nak. A vezetést – ki más? – a Barry passzát értékesítő Tévez szerezte meg egy szép mozdulattal, majd a szünetig a tizenhatoson kívülről eredményes Zabaleta (Silva beívelése után a röviden felszabadító Duff volt „jószívű”), valamint a felső sarkot célba vevő, Tévez által kiszolgált Yaya Toure is betalált – ezzel el is dőlt.

Tévez két góllal és egy gólpasszal zárt (MTI/EPA)

Félidőben Hughes Gera Zoltánt is pályára küldte, s a magyarral olajozottabb lett a Fulham támadójátéka – ám Zabaleta újabb bombája megpattant Tévezen, s ezzel máris négy gól volt a két csapat között. A 69. percben egy szöglet után Jo épp Gerához továbbított, s a magyar nem hezitált sokat, ám gólja csak a szépítéshez volt elég. A City felkapaszkodott a negyedik helyre, a Fulham csak a 17., s csupán gólarányának köszönheti, hogy nincs kiesőhelyen.

A nap másik találkozóján a Blackburn Rovers hazai pályán 2-0-ra nyert az Aston Villa ellen. A vendéglátók mindkét gólját Morten Gamst Pedersen szerezte.

Podolski döntött Stuttgartban
A sereghajtó Köln Lukas Podolski hajrában szerzett 11-es góljával legyőzte a házigazda Stuttgartot a német labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának vasárnapi játéknapján. A vendégek ezzel elmozdultak az utolsó pozícióból.

Premier League, 14. forduló:
Fulham-Manchester City 1-4 (0-3)
Craven Cottage, 25 694 néző. Vezette: Mason
Gól: Gera (70.), illetve Tévez (6., 56.), Zabaleta (32.), Yaya Toure (35.)
Fulham: Schwarzer – Salcido, Hangeland, Baird, Hughes – Murphy, Duff (Gera, 46.), Etuhu (Kamara, 64.), Dempsey – Davies, Johnson
City: Hart – Zabaleta, Kompany, Kolo Toure, Kolarov – De Jong, Yaya Toure – Jo, Barry (Vieira, 82.), Silva (Milner, 89.) – Tevez (A Johnson, 77.)

Blackburn-Aston Villa 2-0 (1-0)
Gól: Pedersen (45., 66.)

Az élcsoport:
1. Chelsea 28 pont (28-9), 2. Manchester United 28 (28-15), 3. Arsenal 26 (28-15), 4. Manchester City 25 (19-11), 5. Bolton 22 (26-20), …11. Blackburn 18 (17-18),…13. Aston Villa 17 (15-20), …17. Fulham 14 (14-17)

Bundesliga, 13. forduló:
Stuttgart-Köln 0-1 (0-0)
Gól: Podolski (82., 11-esből)

St. Pauli-Wolfsburg 1-1 (1-0)
Gól: Thorandt (28.), illetve Dzeko (54.)

1. Dortmund 34 pont (31-8), 2. Mainz 27 (22-14), 3. Leverkusen 25 (24-17), …11. Wolfsburg 15 (21-22), …14. St. Pauli 14 (13-20),…16. Stuttgart 11 (25-23), 17. Köln 11 (14-26)