A Real letudta a madridi rangadót

A Real meglepően simán lehozta az Atlético elleni találkozót. A Mourinho-gárda ugyanúgy járt el, ahogy a Milan ellen: két gyors gól, majd takarékláng. Videó.

A házigazda már az első percektől támadólag lépett fel, s a nyomás alatt az Atléti védelme viszonylag gyorsan kapitulált. Di Mária átadása megpattant egy védőn, ám így lett jó Ricardo Carvalhónak, aki a kapu jobb sarkába továbbított. Ez volt a portugál második bajnoki találata a Real színeiben.

Hat perccel később Carvalho honfitársa, Cristiano Ronaldo esett el a tizenhatos előterében, s a szabadrúgásból Mesut Özil könnyed mozdulattal, ballal a jobb alsó sarokba helyezett – a kis török-német kiválóan vette észre, hogy hely maradt a kéttagú sorfal mellett.

Ezt követően a Real csökkentette a tempót, s így az Atléti’ is több helyzetet kialakított, ráadásul a 30. percben a vendégek joggal reklamáltak Xabi Alonso tizenhatoson belüli kezezésénél. A félidőben Ujfalusi majd Reyes rontott – utóbbi helyzeténél Casillas védett nagyot.

Real Madrid-Atlético – összefoglaló:

Szünet után is maradt a koreográfia. Előbb Higuaín döngette meg a kapufát, majd ismét a látogatók percei következtek (az 59. percben Forlán lövését is „védte” a kapufa). A hajrában Agüero, illetve Ramos és Benzema rontott ígéretes szituációban, a Real számára csupán az keserítette a diadalt, hogy a hajrában meghúzódó Carvalho cserét kért.

Primera División, 10. forduló:
Real Madrid-Atlético 2-0 (2-0)
Santiago Bernabéu, 79 500 néző. Vezette: Lahoz
Gól: Carvalho (13.), Özil (19.)
Real: Casillas – Sergio Ramos, Carvalho (Raúl Albiol, 82.), Pepe, Marcelo – Khedira, Xabi Alonso – Di María (M. Diarra, 82.), Özil, C.Ronaldo – Higuaín (Benzema, 74.).
Atlético: De Gea – Valera, Domínguez, Ujfalusi, Filipe Luis – Mario Suárez, Tiago (Raúl García, 68.), Simao (Diego Costa, 75.), Reyes – Agüero, Forlán.

Az élcsoport:
1. Real Madrid 26 pont (27-5), 2. Barcelona 25 (22-7), 3. Villarreal 23 (21-8), 4. Espanyol 18 (9-13), 5. Valencia 17 (14-9, 9 mérkőzés), 6. Real Sociedad (N) 16 (13-12), 7. Atlético 14 (13-12), 8. Mallorca 14 (11-12), 9. Sevilla 14 (14-16, 9)